8 років тому на Майдані загинув викладач УКУ Богдан Сольчаник

20 лютого 2022, 15:08 Життя
Share Button
Талановитий історик, викладач, перспективний науковець з готовою дисертацією. Поет і естет. Громадський активіст. Молодіжний авторитет. Еталон порядності та безкомпромісності. Сьогодні вранці 8 років тому він загинув на Майдані.

Про це на сторінці у фейсбуку написав публіцист і політик Богдан Панкевич.

“Тонко відчував де фальш, а де правда. Кілька тижні перед тим разом із щирими молодими активістами вони захопили приміщення обласної влади у Львові. Розуміли, що владу потрібно змінювати. Але як це зробити коли оця обласна влада формально створила структуру підтримки Майдану? Корумпована влада і корумповані депутати організовують підтримку Майдану: збирають гроші, відправляють автобусами людей до Києва. І добре на тому заробляють – лише на оренді сцени у Львові щодня дерибанять з обласного бюджету більше тисячі доларів.

Молоді айтішники, студенти і активісти зайшли в приміщення ОДА – а що далі? Почали питати поради – так я познайомився з Богданом. Завів його на засідання нашого Комітету Майдану Львівщини, але і там не знайшли однозначного розв’язку проблеми. Бо все наше суспільство сприймало корумповану і брехливу місцеву владу не в абсолютних критеріях порядності та доброчесності, а в порівнянні з київською владою Януковича. Тобто сприймало нашу владу як правильну, патріотичну, анти-бандитську. Як було з нею боротися без підтримки суспільства – навішати на себе ярлики “тітушок”?

Це була величезна концептуальна і етична проблема. Цей приклад показав наскільки наше суспільство є незрілим, не готовим відрізняти правду від маніпуляцій, не готовим приводити до влади чесних, порядних людей.

Після «Ночі гніву» Богдан поїхав до Києва і відразу після прибуття загинув.

Майдан вигнав про-російську владу кримінальників і повернув у владу патріотичних корупціонерів. Громадське суспільство перемогло, але віддало свою перемогу. Громадські активісти не зайшли у владу окремою силою реформаторів – їх по одному “прикупили” олігархічні партії. Окупація Криму і російська інвазія відсунули питання корумпованості влади на другий план – потрібно було єднатися для протидії агресії та порятунку економіки. Агресію відбили, економіку врятували – але знову наші лідери на цьому дуже добре заробили. А лінія фронту стала новою нагодою для прибуткового трафіку.

Влітку 2014 я зловив на собі погляд Богдана – він дивився з портрета на проспекті Свободи. Цей портрет тепер у мене в офісі. Ми мусимо крок за кроком дійти до такого рівня розвитку суспільства, до такого формату держави і влади за який загинув Богдан і його колеги по Небесній Сотні. Герої не вмирають!”— йдеться в дописі Панкевича.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі