9 тисяч членів родин загиблих на Донбасі отримають доплати до пенсій – Зеленський

05 серпня 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото: ілюстративне
Уряд ухвалив ініційоване Президентом рішення про надання адресної допомоги до пенсій членам родин військовослужбовців, зокрема добровольців, які загинули під час участі в АТО/ООС.

За словами Володимира Зеленського, пенсійне забезпечення родин полеглих учасників АТО/ООС було несправедливим. Існувала різниця у розмірі виплат рідним військовослужбовців, які загинули у 2014-2015 роках, і рідним тих героїв, які полягли пізніше, повідомляє прсеслужба глави держави.

“Я був у Луцьку останній раз, і, скажу відверто, було дуже неприємно, коли одна матір каже: «Невже наші діти, які загинули, захищаючи Україну, гірші за тих дітей, які загинули зараз, у 2019-2020 роках? Невже це справедливо?» Це дуже несправедливо. Батьки отримували різні гроші. Я сказав, що я виправлю це питання, і став розмовляти з урядом. І я їм дуже вдячний, що вони вирішили це питання”, – заявив Зеленський.

Він підкреслив, що допомогу отримають дев’ять тисяч членів сімей загиблих військовослужбовців.

“У нас не буває гірших. Вони всі герої, вони всі для нас однакові. Ми однаково ними пишаємося й однаково їм усі вдячні за те, що вони захищали нашу Україну, нашу територіальну цілісність та наш суверенітет”, – додав Президент.

Як зазначила міністерка соціальної політики Марина Лазбена, уряду доручено оперативно вирішити питання пенсійного забезпечення членів сімей військовослужбовців, які загинули в перші роки війни.

“Це саме ті військовослужбовці, які не мали хорошого грошового забезпечення, не було надбавок за вислугу років, військового звання. Власне, у їхніх сім’ях сьогодні пенсії низькі – у півтора-два рази нижчі, ніж нинішні. Тому уряд знайшов ресурси й можливості вирішити це питання і встановив адресні доплати до пенсій”, – повідомила Лазебна.

За її словами, відтепер найменша пенсійна виплата для членів сімей загиблих героїв, де є один непрацездатний, становитиме 7800 грн, якщо двоє непрацездатних – 12 200 грн, якщо троє – максимальна пенсійна виплата становитиме 17 120 грн.

Наразі Пенсійний фонд проводить перерахунки, тому у вересні родини отримають дві виплати – за серпень і за вересень.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі