Абітурієнти зможуть самостійно обирати третій предмет ЗНО у 2021 році

15 грудня 2020 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
У 2021 році абітурієнти зможуть самостійно вибрати третій предмет зовнішнього незалежного оцінювання для вступу до вищих навчальних закладів.

Про це повідомив гендиректор директорату вищої освіти та освіти дорослих Олег Шаров на нараді-семінарі Міністерства освіти та науки 15 грудня.

“Лібералізація вибору третього предмета ЗНО, яка запропонована в умовах прийому, за винятком регульованих спеціальностей”, — сказав Шаров.

За його словами, Міносвіти отримало як позитивні відгуки щодо цього нововведення, так і негативні, тож має намір “вивчати цю ситуацію”.

Згідно з умовами вступу до вишів, абітурієнт у 2021 році зможе самостійно обрати 3 предмет ЗНО — математику, іноземну мову, біологію, географію, фізику або хімію.

Шаров уточнив, що для вступу на “Медицину” та “Педіатрію” потрібно буде набрати на не менше 150 балів з другого і третього конкурсних предметів, аби лише взяти участь у конкурсному відборі.

Гендиректор додав, що два формати ЗНО з української мови не передбачають виключення української літератури , оскільки ЗНО з української буде включати елементи української літератури, а ЗНО з української мови та літератури — елементи літературознавства.

Шаров нагадав, що під час вступної кампанії будуть діяти електронні кабінети абітурієнтів. Шаров зазначив, що там будуть потрібні електронні підписи.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі