Адвокат Мамедова пояснив його звільнення з ОГПУ

27 липня 2021 Політика
Share Button
Фото: УНІАН
Заступник генерального прокурора Гюндуз Мамедов, який займався військовими злочинами, вирішив звільнитися із посади через те, що керівництво ОГПУ позбавило його повноважень.

Про це у коментарі Суспільному розповів адвокат Гюндуза Мамедова Олексій Носов

“Ці всі ситуації, які сталися за останні дні, тобто кримінальне провадження, дисциплінарне провадження, позбавлення доступу до державної таємниці, позбавлення керівництва департаментом… Це можна об’єднати під одним простим словом — банальний “тиск” з боку керівництва генеральної прокуратури на Гюндуза Мамедова”, — розповів адвокат.

За його словами, Мамедов не може виконувати своїх функцій, оскільки у нього забрали як керівні повноваження, так і доступ до держтаємниці.

“Знаходження на посаді прокурора просто для того, “щоб знаходитись” — це неправильно і неприйнятно для нього”, – зауважив адвокат.

Носов зауважив, що поточна ситуація є складною для Мамедова, оскільки очолюваний ним департамент був “повністю його роботою і його досягненням”. Водночас захисник додав, що нині Мамедов не має іншого виходу, окрім як звільнитись, через дії генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

“Є кримінальна справа, яка зареєстрована за статтею 366 Кримінального кодексу — це службове підроблення. Вона зареєстрована начебто за заявою журналіста однієї газети з прізвищем “Бойко”. Але чому я сказав начебто? Тому що, коли стало відомо про це кримінальне провадження, цей “журналіст” у себе на офіційній сторінці у Facebook написав, що такої газети взагалі не існує, і він такої заяви не подавав”, — пояснив захисник.

За словами Носова, у своїй заяві журналіст зазначив, що дізнався із засобів масової інформації про те, що Мамедов нібито не вказав у документах для доступу до державної таємниці про викладацьку роботу за сумісництвом в інституті.

“Він зазначив це у щорічній декларації, він зазначив це минулий раз, коли подавався на продовження цих документів. У цей раз це, скоріш за все, було упущення, і дійсно того документу там не було. Проте ніякої проблеми не було зазначити це додатково — після того, як ці документи повернулися. Тобто він нічого не приховував, тому що ця інформація була у відкритому доступі”, — наголосив адвокат.

Адвокати вважають, що тиск на Мамедова намагаються чинити окремі посадовці у правоохоронних органах. На їхню думку, саме для цього було відкрите останнє кримінальне провадження.

“Воно пов’язане з подачею недостовірних відомостей до документів на продовження доступу до державної таємниці. Але отут є маленький інсайд: за внутрішньою інструкцією, яка також засекречена: коли таке відбувається, тобто особа, що подає пакет таких документів, не вказує певні дані або робить помилки, ці документи повертаються для усунення недоліків”, — зауважив Носов.

Адвокат зазначив, що за період, коли він працював прокурором, жодного разу не було підстав для відмови в отриманні доступу або позбавлення цього доступу.

“Ми оскаржували дії, подано заяву про злочин на ДБР. Ця заява була подана за підписом заступника генерального прокурора на той момент Гюндуза Мамедова, і її також не внесли до ЄРДР”, — резюмував адвокат.

Санкція статті 366, за якою відкрите провадження проти Мамедова, передбачає штраф до 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і позбавлення права обіймати певні посади на термін до 3 років.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі