Ахметов був у Вільнюсі одночасно з Шустером та його гостями

01 грудня 2021 Політика
Share Button
Наприкінці листопада 2021 року телеведучий Савік Шустер святкував день народження у литовському Вільнюсі, куди запросив колишнього прем'єр-міністра Володимира Гройсмана, ексміністра внутрішніх справ Арсена Авакова, телеведучого Дмитра Гордона і лікаря Євгена Комаровського.

Тоді ж у Вільнюсі перебував бізнесмен Рінат Ахметов, повідомила сьогодні, 1 грудня, “Українська правда” з посиланням на власне розслідування.

На кадрах видно, як до vip-терміналу аеропорту “Бориспіль” 21 листопада прибувають Аваков, Гройсман, Гордон, Комаровський, а також співвласник “Савік Шустер Студіо” Павло Єлізаров. Як з’ясували журналісти, того дня з “Борисполя” майже одночасно злетіли два літаки: “Аеробус” Ахметова полетів у французький Париж, а чартерний “Боінг-733” – до Вільнюса, втім наступного дня борт Ахметова теж приземлився у Вільнюсі. 

У розслідуванні йдеться, що в ці дні до Вільнюса також прибув брат мера Києва, боксер Володимир Кличко. Ахметова серед гостей Шустера помічено не було, але за даними журналістів, імовірно він прибув у Вільнюс для обговорення можливих кандидатів на майбутніх парламентських та президентських виборах із гостями дня народження. 

Лідер фракції “Слуги народу” в парламенті Давид Арахамія відреагував на оприлюднене розслідування. В коментарі ЗМІ він натякнув, що Ахметов може фінансувати створення нової політичної сили. Він зазначив, що про “блок РАЯ” (Разумков, Аваков, Яценюк — ред. ) поговорювали вже давно, а “Р (Разумков — ред.) — “там генеральний спонсор тусовочки”.

Нагадаємо, що напередодні виходу розслідування, у Фейсуку Авакова з’явилося фото, на якому він, Гройсман, Шустер, Гордон і Комаровський стоять з обладунками на березі озера у Вільнюсі. “Так-так, це те, про що Ви подумали..” — підписав його ексмініср. 

Згодом на це рослідування відреагував журналіст і телеведучий Савік Шустер. Він не став розкривати список гостей на святкуванні свого дня народження у Вільнюсі і ніяк не прокоментував те, що того ж дня у столиці Литви перебував олігарх Рінат Ахметов.

“22 листопада мені виповнилося 69 років. Дата не кругла, але для мене символічна: 22 листопада 1971 року я відзначав із друзями своє 19-річчя у моєму рідному Вільнюсі, а 23 листопада назавжди залишив СРСР. Це сталося рівно 50 років тому. Ось це для мене – кругла дата та сенс цієї подорожі.

Тому я вирішив 22 листопада 2021 року бути з друзями на батьківщині. Я показав їм мою Литву, розповів про історію Великого князівства Литовського, що тягнеться ледь не до Москви, мої гості дізналися, чому до радянської, а потім нацистської окупації Вільнюс називали Північним Єрусалимом, яким символом було кафе “Неринга” для багатьох дисидентів.

Сучасна політика мене мало цікавила цими днями, її я обговорював у суботу, 19 листопада, під час моєї участі у форумі Future of Democracy у Вільнюсі.

Тоді, у 1971 році список гостей мого дня народження, найімовірніше, опинився в КДБ, гебісти ретельно стежили за тими, хто від’їжджає. Зараз, сподіваюся, інші часи і список гостей на моєму дні народження я залишу при собі”, — зазначив він.

Шустер ніяк не прокоментував інформацію, викладену в сюжеті, щодо поїздки Ахметова до Вільнюса одночасно з гостями Шустера та ймовірних переговорів олігарха щодо кандидатів на парламентські та президентські вибори.

Натомість Шустер поділився своїм віршем:

“Шестьдесят девять. Для кого эротика,

Для других – грязь.

Эмиграция. Для кого свобода,

Для других  – мразь.

Родина. Для кого измена,

Для других – мечта.

Правда – для меня воздух,

Для других – вода”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі