Антикорупційний суд відмовився поновлювати справу Роттердам+

13 жовтня 2021, 20:17 Економіка
Share Button
Фото ілюстративне
Слідча суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка відмовила в скаргах на постанову про закриття справи про майже 40 млрд грн збитків від формули Роттердам+.

Про це пише журналіст Олег Новіков у себе у Телеграмі.

Цю постанову виніс виконувач обов’язків начальника п’ятого відділу прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Денис Демків.

Його призначила старшим групи прокурорів генеральна прокурорка Ірина Венедіктова і тільки вона може змінювати старших групи.

“У цьому ж відділі є інший прокурор, який готовий був іти зі справою до суду, але його старшим не зробили. Він від самого початку займався розслідуванням справи, але вже напередодні підозр його звідти прибрали, хоч формально і залишили в групі”, – пише Новіков.

Єдиним шансом поновити справу є апеляційна палата Вищого антикорупційного суду, якщо це рішення судді Широкої оскаржать туди.

«Роттердам+» або «Роттердам плюс» — методика визначення вартості вугілля, в якості палива для теплових електростанцій при розрахунку прогнозної оптової ціни (ОРЦ) електроенергії в Україні. Методика застосовувалася в Україні з 1 травня 2016 по 30 червня 2019 року.

У травні 2017 Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив, що формула «Роттердам плюс» становить корупційну загрозу для держави та закликав Верховну Раду «ухвалити закон про ренту на вугілля та інші корисні копалини в Україні так само, як це зроблено для газу».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі