Антимонопольний комітет може оштрафувати Порошенка за купівлю “Прямого”

22 лютого 2021 Політика
Share Button
Петро Порошенко. Фото: Дмитро Ларін/«Українська правда»
Петро Порошенко 18 лютого повідомив, що опосередковано придбав у екс-депутата Макеєнка частку в статутному капіталі ТОВ «Телеканал «Прямий», що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства.
Відтак, «Ліга Антитрасту» звернулася до Антимонопольного комітету щодо придбання п’ятим президентом П. Порошенком телеканалу «Прямий» без дозволу відомства. Про це повідомили на сторінці “Ліги Антистрасу”.

Зокрема, ПАТ «ЗНВКІФ «Прайм Ессетс Кепітал», бенефіціаром якого є Порошенко П.О., придбала 100% акцій компанії «Парлімо Трейдінг Лімітед», що забезпечило покупцеві набуття контролю над «Телеканал «Прямий».

“П. Порошенко на момент набуття контролю над «Телеканал «Прямий» контролював ряд інших компаній. А В. Макеєнко був пов’язаний відносинами контролю з іншими суб’єктами господарювання. У випадку, якщо обсяг доходу та вартість активів цих бізнесів перевищує визначені антимонопольним законодавством показники, така транзакція мала бути здійснена лише після отримання дозволу від Антимонопольного комітету на концентрацію. Разом з тим, на сайті АМКУ немає жодної інформації про те, що такий дозвіл надавався”, – зазначили у повідомленні.

У зв’язку з цим «Ліга антитрасту» звернулась до Антимонопольного комітету із заявою щодо перевірки відомством зазначених фактів, та у випадку підтвердження необхідності отримання дозволу – притягнення учасників трансакції до відповідальності.

За результатом розслідування на Петро Порошенко може бути накладений штраф до 5% річного доходу його бізнес-імперії.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі