Апокаліптична сцена: як «Квартал 95» з хором імені Верьовки поглумилися над Гонтарєвою

Share Button
Скріншот з відео/Діло
Під час шоу «Вечірній квартал» студії «Квартал 95» комік Євген Кошовий та жіноча частина національного хору імені Верьовки висміяли підпал будинку екс-глави НБУ Валерії Гонтаревої в пісні-пародії «Горіла хата».

Відео виступу доступне на ютубі.

«З точки зору культури – якась апокаліптична сцена.

Примітивне комік шоу глумиться над тим, що в людини згоріла хата. На тлі співає хор Верьовки – той, який, в принципі, мав би представляти високу національну культуру.

І зал біснуватих задоволено рже», – пише культуролог Радко Мокрик.

З точки зору культури – якась апокаліптична сцена.Примітивне комік шоу глумиться над тим, що в людини згоріла хата….

Gepostet von Radko Mokryk am Sonntag, 20. Oktober 2019

«Тут є все: і чисто людське моральне дно – бо безвідносно до політичних вподобань, глумитися над тим, що в людини згорів дім – це низько.

Розмивання культурних орієнтирів, бо тепер, що Квартал 95, що хор Верьовки – це одна площина. Забава для одурівшого натовпу, який топтатиметься по чому завгодно. Аби «весело» було.

І самі маси: камера вихоплює Юзика – задоволена фізіономія народного депутата, який днями продавав квитки (чи не на цей саме концерт?) прямо в парламенті.

І це все – оточення президента України. Це його розуміння етики і культури.

«Бунт мас» у всій своїй красі – піднятий до державного рівня. Ортега і Гасет би не зміг придумати кращої ілюстрації для своєї праці.

Мразота», – додав Радко Мокрик.

На подію відреагував також міністр культури Володимир Бородянський: «Вибачте, Валеріє Олексіївно (Гонтерєва, – ред.), мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки.

Вибачте, Валерія Олексіївна, мені соромно за Національний заслужений академічний український народний хор України імені Григорія Верьовки

Gepostet von Володимир Бородянський am Sonntag, 20. Oktober 2019

Львівська журналістка Світлана Хитрова емоційно відреагувала не стільки на подію, як на відгук самого міністра: «Та розстріляти цей хор! Націє, чого ти мучишся?! В Бабин Яр і кулеметами. Ти про нього не згадувала десятиліттями, аж тут… Так, йому не місце в 95 Кварталі, але перед Гонтаревою вибачатися – це більше, ніж дно. Міністр не мудра людина і, напевно, це не його посада. Бо своїм вибаченнями він встав на сторону однієї із політичних банд і легімітизуваів срач із травлею хору».

Та розстріляти на…, цей хор! Націє, чого ти мучишся?! В Бабин Яр і кулеметами. Нафіга він тобі?!Ти про нього не…

Gepostet von Світлана Хитрова am Montag, 21. Oktober 2019

«Хор, до слова, давній, золотовалютний, національна перлина. Культурний позитивний шок для світових сцен. Ще за союзу валюту в державу віз і світ дивував Україною. Ага, ще «Лєнін всегда живой співав».

Най жиє Валєра Гонтарєва, бухгалтер Петра Порошенка!

До речі, хата була застрахована, чи ні? І чи заплатили зарплату охороні, котру прибрали в ніч підпалу? Створіть фонд і допоможіть погорілиці, щоб відновити хібарку», – додала Хитрова.

«Мало людей можуть сказати “ні” грошам і славі. Може навіть одиниці. Зрештою, в нас же були дисиденти, є їхні спогади, маємо розуміти. Більшість людей, а “зірки” шоубізнесу і різної масті політики взагалі дуже часто, вибирають шанс, моду, маркетингово-піарні ходи, купуються на те, що “Оце зараз в тренді. Воно спрацює точно! Це ж саме та фішка, яка заходить масам”. Ні, то не виправдання для цього хору, який і так для багатьох з нас ніколи не існував насправді. А для глядачів 95Кварталу – тим більше. Просто – я розумію оцю всю мотивацію. Але не поділяю», – пише журналістка Анна Герич.

Я розумію мотивацію Хору ім. Верьовки.Давайте чесно: більшість з нас же їх ніколи не слухали. Добра частина з нас…

Gepostet von Anna Gerych am Sonntag, 20. Oktober 2019

Сама Валерія Гонтарєва у коментарі Радіо Свобода заявила: «Це сором!!! Насміхатися над людським горем – це неможливо уявити у цивілізованому суспільстві!». Вона додала, що про номер дізналася від друзів.

«Щодо цинізму «95-го Кварталу» сумнівів давно нема. Але участь у цьому народного хору, це вже сором для всієї країни», – додала ексголова НБУ.

Відповідаючи на питання, чи розглядала вона можливість замовлення цього номеру олігархом Ігорем Коломойським, Гонтарева зазначила: «Можливо, так і є. Я про це не думала».

Зазначимо, 20 жовтня Валерії Гонтаревій виповнилося 55 років.

Олігарх Ігор Коломойський, своєю чергою, у коментарі Радіо Свобода спочатку сказав, що не бачив номер, утім, після запитань Радіо Свобода пообіцяв подивитися і зрештою відповів: «Браво!», – та додав, що номер йому «дуже сподобався». «З приводу того (сподобалось – ред.), що «згоріла від сорому», – зазначив він.

Як пише Українська правда, художній керівник хору ім. Верьовки Зеновій Корінець у 2018 році повідомляв, що держава фінансує зарплату учасників хору і частково утримання приміщення творчої бази колективу.

Гендиректор і художній керівник хору імені Верьовки Зеновій Корінець у коментарі 24 каналу заявив, що хор часто працює за контрактами. За його словами, цього разу “Квартал” заплатив їм 30 тисяч гривень за виступ у номері. Водночас, керівник хору підкреслив, що ніколи і в думках не мав наміру говорити про щось антиукраїнське. На уточнююче питання, чи не боїться він якихось мітингів на концертах з приводу цього, він відповів: “так, можливо, на жаль”.

Журналістка Суспільного ввечері 21 жовтня додала, що керівник хору вибачився перед Гонтарєвою і всім українським суспільством за участь колективу в концерті «Кварталу 95».

Щойно керівник хору ім. Верьовки Зеновій Корінець в нашому ефірі «Теми дня» вибачився перед Гонтарєвою і всім…

Gepostet von Дарія Гірна am Montag, 21. Oktober 2019

Нагадаємо, 17 вересня у Гореничах під Києвом згорів дотла дім Гонтаревих.

Довідково.

Валерія Гонтарева очолювала Нацбанк у 2016 році під час націоналізації ПриватБанку, яким володів Ігор Коломойський. Зараз вона живе і працює у Великій Британії.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі