Арабо-український “бізнес” на пташиних життях

Share Button
Фото з відкритих джерел
Сьогодні дещо більше довідався про особливий різновид контрабанди в Україні - співочими птахами. Не екзотичними, а, таки, нашими, з українських лісів і полів.

І, очолили цю контрабанду, не українці, а смугляві хлопчики з арабських країн. Причому, налагодили цю справу не на аматорському рівні, а масштабно – із залученням військовослужбовців Державної прикордонної служби, представників Державної фіскальної служби і місцевих органів Державної екологічної інспекції, яким досі систематично “капає” з того протиправного бізнесу.

Приміром, за чотири роки з України вивезено 197 партій з чижами, синицями, щиглями, снігурами та ін. (загальним числом 179 974 штук), які були експортовані до Саудівської Аравії, Об”єднаних Арабських Еміратів, в Лівію, Ліван, Кувейт, Катар і Йорданію. В інші країни світу, наших лісових птахів, чомусь не переправляють.

Ті смугляві нувориші розробили навіть спеціальну схему, але – вже, ніби то, для “легального” вивозу птахів: на підставі підроблених товаросупроводжуючих документів їх, при перетину кордону, декларують як “декоративні штучно виведені птахи”. В результаті ті декларанти уникнули сплати до державного бюджету нашої країни податку за спеціальне використання диких тварин і птахів на суму близько 1,1 мільйона доларів.

Фото з відкритих джерел

Ви гадаєте, що ті араби самі бігають по наших лісах за птахами..? Ні, то таки наші хруні, з огляду на безгрошів”я, “підписалися” на те злодійство.

Як то виглядає на практиці? Організатори того “пташиного синдикату” в Україні закуповують в Китаї спеціальні птахоловчі веб-сітки, довжиною сотні метрів і переправляють нашим хлопакам на місця, а вже ті влаштовують птахам капкани в облюбованих місцях.

За офіційною інформацією, яка є у вільному доступі, сьогодні араби платять українським птахоловам по 50 грн. за одного птаха. Натомість, у вищезгаданих арабських країнах ці птахи вже реалізовуються за ціною 30-50 і більше, євро за одного птаха. І цей “птахоловчий бізнес” існує в нашій державі близько десяти років! І, жоден депутат Верховної Ради не подав жодного запиту щодо припинення цього зумисного птаховбивства!

Було б дуже добре, аби кожен з нас не відсторонювався від цієї проблеми, а таки вніс хоч якусь лепту у припинення цього беззаконня. Що маю на увазі? Та, елементарне: при натраплянні на таку птахоловчу сітку в лісі чи на полі, не бути байдужим, а повідомити правоохоронні органи про вчинене правопорушення та дочекатися того птахолова, який прийде по “товар”. Ну, а далі…

Так, і профілактична бесіда також.

Джерело

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі