Арестович назвав три причини ескалації в Донбасі

03 квітня 2021, 09:38 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Загострення ситуації в Донбасі пов'язано з трьома причинами: навчаннями НАТО, новою холодною війною між США і Росією, а також бажаємо Кремля домогтися поступок в переговорах в нормандському форматі.

Про це спікер української делегації в ТКГ Олексій Арестович сказав виданню «Сьогодні».

За його словами, одна з причин стягування російських військ до кордонів України – навчання НАТО Defender Europe 2021, активна фаза яких почнеться в травні.

“Під час навчань будь-яка країна світу починає робити відповідні ходи, наприклад, розгортати війська. І оскільки фокусом цих навчань є ситуація на Балканах і в Криму – по суті, це відпрацювання можливого зіткнення НАТО і РФ – росіяни рухають своїх коней”, – сказав Арестович.

Також він вважає, що після заяви президента США Джо Байдена про Путіна-вбивці між США і РФ почалася нова холодна війна.

Він вважає, що зараз держави розділилися на авторитарний блок (Китай, РФ, Іран) і демократичний блок (США і Захід). Україна і Білорусь, на його думку, знаходяться посередині.

“Тобто ми в ситуації, коли одні з нас хочуть зробити” сіру зону “, на якій йде гра, а інші – щоб ми стали частиною світової демократії”, – сказав спікер.

Також ескалація може бути пов’язана з тим, що Путін хоче домогтися поступок в рамках нормандського формату, зокрема прямих переговорів між Україною і терористичними організаціями ДНР і ЛНР.

“Чим це може скінчитися? Може нічим не скінчитися, може залишитися демонстрацією військових сил. А може закінчитися загостренням на фронті. У велику війну я не дуже вірю”, – сказав Арестович.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі