Арестович розповів, чого у ТКГ очікують від нового спецпредставника ОБСЄ

26 липня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
Україна очікує від нового спеціального представника голови ОБСЄ в Україні Мікко Кіннунена чіткої позиції щодо того, що Росія є стороною конфлікту на сході.

Про це в програмі “Взгляд с Банковой” на телеканалі «Дом» заявив спікер української делегації в Тристоронній контактній групі Олексій Арестович.

“Очікуємо від нього (Кіннунена – ред.) чіткого і неупередженого ставлення до того, що відбувається, заняття чіткої позиції”, – сказав Арестович.

Він нагадав, що в ТКГ також змінилися модераторки від ОБСЄ у політичній і гуманітарній підгрупах.

“Один з них продовжив чинну практику дуже дипломатично (йдеться про французького дипломата Сільві-Аньєс Бермана – ред.). А інша – координаторка гуманітарної підгрупи Шарлотта Реландер – відразу дала Росії зрозуміти, що Росія є стороною конфлікту й ілюзії з цього плекати не треба. І що всі домовленості стосуються Росії та України. І що Тристороння контактна група – це група Росії, (України) та ОБСЄ. Після чого російська делегація впала в прострацію і сказала, що ось як ми сумно починаємо, що ми очікували іншого і так далі”, – повідомив Арестович.

Позицію аналогічну Шарлотті Реландер українська делегація очікує і від Кіннунена.

“Ми хочемо, щоб новий головний спецпредставник ОБСЄ зрозумів, що стороною конфлікту є Російська Федерація, і так будував всю систему відносин і моделював переговори”, – підкреслив спікер української делегації в ТКГ.

При цьому він відмовився детально оцінити роботу попередньої очільниці ТКГ Хайді Грау.

“Ми вдячні Хайді Грау за її півторарічні зусилля, бажаємо їй успіху на новому терені, де вона себе бачить і знайде. В її роботі були свої переваги та свої недоліки, і я думаю, що зараз не час про неї говорити. Зараз потрібно дивитися, що буде робити новий спецпредставник, і куди підуть переговори. Бо світ стрімко змінюється. Безпека ситуації в Україні, навколо України, в Європі теж дуже сильно змінюється”, – підсумував Арестович.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі