Арестович відкрив секрети підготовки України до атаки Росії

16 жовтня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
В Україні 2021 року ухвалили низку документів, спрямованих на зміцнення оборони, повідомив радник глави ОП.

Україна робить все, щоб максимально бути підготовленою до будь-якого типу агресії щодо своїх територій. Про те, що сьогодні вже зроблено в цьому напрямку, а також, що ще планується зробити, повідомив радник глави Офісу президента Олексій Арестович у програмі “Народ проти” на телеканалі “Україна 24“.

“Що стосується сучасного воєнно-політичного керівництва України, можу сказати одне, що перше – ми виходимо з того, що війна вже йде, а друге – що вона може піти шляхом ескалації та набути, наприклад, вигляду повномасштабного конфлікту”, – сказав Арестович.

Експерт також зазначив, що в Україні опрацьовують кілька сценаріїв протистояння можливій агресії з боку іншої держави.

“Здійснено стратегічне планування, 9 сценаріїв розглядається. По них (сценаріях – ред.) підготовлені заходи від прикордонних провокацій до повномасштабної війни. Це забезпечується безпека країни стратегічна з партнерами країнами по НАТО і країнами-сусідами, це планова діяльність. Міністр оборони США Остін (Ллойд – ред.) прилітає наступного тижня. Будемо здійснювати наступні етапи планування і взаємодії аж до виробництва спільної з США збройної військової техніки, це також в планах. Будується науково-дослідний центр з безпілотних літальних апаратів (БПЛА – ред.) під Васильковим з Туреччиною, вже почалося будівництво, рекордний воєнний бюджет”, – сказав Арестович.

Крім того, радник глави Офісу президента перерахував низку стратегічних нормативних документів, які в Україні встигли прийняти станом на сьогодні.

“Найголовніше я хотів (сказати – ред.), що треба збудувати систему законів, які дозволяють це робити. Цього року прийнято: план оборони, його за 30 років не було як такого, стратегія національної безпеки, стратегія військової безпеки, стратегія інформаційної безпеки, закон про національний спротив, закон про розвідку, і багато чого, що дозволить вибудувати систему національної оборони згори донизу, від нормативно-правової бази до останнього солдата”, — зазначив він.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі