Археологи стверджують, що знайшли місце, де Івана Хрестителя засудили до смерті

07 січня 2021 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Археологи стверджують, що вони визначили місце танцю, після якого Іван Хреститель, який передбачив пришестя Ісуса, був засуджений до смертної кари близько 29 року нашої ери.

Біблія і стародавній письменник Йосип Флавій описують, як цар Ірод Антипа, син царя Ірода, стратив Івана Хрестителя. Йосип Флавій уточнив, що страта відбулася в Махері, форті біля Мертвого моря в сучасній Йорданії.

Про це пише RISU.

Ірод Антипа побоювався зростаючого впливу Івана Хрестителя серед населення і тому стратив його, писав Йосип Флавій. Біблія, з іншого боку, розповідає набагато більш складну історію, стверджуючи, що Ірод Антипа стратив Івана Хрестителя в обмін на танець.

Біблійна історія стверджує, що Ірод Антипа повинен був одружитися з жінкою на ім’я Іродіада; вони обидва були в розлученні, проти чого заперечував Іван Хреститель.

На їхньому весіллі дочка Іродіади на ім’я Соломія виконала танець, який так потішив Ірода Антипу, що цар пообіцяв їй все, що вона забажає, в якості нагороди. Соломія, підбурювана Іродіадою, попросила голову Івана Хрестителя. За біблійними переказами, Ірод Антипа відмовився задовольнити прохання, але врешті вирішив його виконати і наказав Соломії принести голову Івана Хрестителя на таці.

Виявлений в Махері внутрішній двір, ймовірно, був місцем, де був виконаний танець Соломії і де Ірод Антипа вирішив обезголовити Івана Хрестителя . Про це написав у книзі «Археологія Святої Землі» Дьєз Вйорьош, директор проекту під назвою «Розкопки і дослідження Махеру на Мертвому морі» .

У внутрішньому дворі, за словами Вйорьоша, є ніша в формі апсиди, яка, ймовірно, є залишками трону, на якому сидів Ірод Антипа. «Присутність трону поруч з внутрішнім двором зміцнює висновки про танцпол», — написав Вйорьош.

«Я думаю, що історично ймовірно, що ці розкопки виявили „танцпол“ Саломеї», — сказав Мортен Хорнінг Йенсен, професор Норвезької школи теології, який написав книгу «Ірод Антипа в Галілеї».

Але деякі вчені не дуже переконані в правильності опису знахідки і висловлюють сумніви щодо того, чи представляє недавно виявлена ніша залишки трону Ірода Антипи.

Джоді Магнесс, професор релігієзнавства в Університеті Північної Кароліни в Чапел-Хілл, високо оцінила роботу Вйорьоша і його команди; і хоча Магнесс сказала, що, можливо, Вйорьош і правда знайшов трон Ірода Антипи, у неї є сумніви.

Наприклад, ніша, знайдена в Махері, здається маленькою в порівнянні з троном його батька, царя Ірода, знайденим в зимовому палаці Єрихону, сказала Магнесс. Вона додала, що ніша в Махері схожа на дві ніші, знайдені в Верхньому Іродіумі, палаці-фортеці, побудованому царем Іродом, але ці дві ніші ніколи не були ідентифіковані як останки престолів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі