Архієпископ Угорщини просив Папу не допустити єдності греко-католиків України

19 березня 2021 релігія
Share Button
Фото з відкритих джерел
Папа Франциск прийняв архієпископа і митрополита Гайдудорозького, главу Греко-Католицької Церкви в Угорщині Фюлепa Кочішa на особистій аудієнції у Ватикані.

Про це пише Закарпаття. онлайн.

Як повідомив сам Ф.Кочіш, він пріоритетно “попросив Святішого Отця поговорити про ситуацію Греко-Католицької Церкви на Закарпатті”. Виявляється, представника однієї з угорських церков надзвичайно стурбував “сильний український вплив” в Мукачівській Греко-Католицькій єпархії і, відповідно, його передусім цікавило донести до  Папи тему недопущення єдності греко-католиків Закарпаття з УГКЦ.

При цьому Ф.Кочіш допустився прямого обману Папи Франциска, заявивши під час розмови, що “єпархія завжди була безпосередньо підпорядкована Папі Римському”, що Мукачево (МГКЄ – ред.) завжди мало “незалежність, яка, виходячи з історії, завжди належала йому, оскільки єпархія завжди була безпосередньо підпорядкована Папі Римському”.

При цьому відомо, що для Угорщини питання МГКЄ завжди було передусім політичним і щоразу, коли Закарпаття входило до складу цієї держави, остання добивалася від Ватикану ліквідації незалежності МГКЄ і підпорядкування її угорським архієпископам. І навпаки, вимагала повернення МГКЄ статусу sui iuris, як тільки втрачала наші землі.

Зазначимо, на середину 1995 року завдяки ак­­тивності тогочасного Апостоль­сь­ко­го нунція в Україні архієпископа Ан­то­ніо Фран­­ко Конгрегація східних церков під­готувала проект Декрету про утво­рен­ня Ужгородської (або Мукачівської) ми­трополії у складі Верховної Архі­єпи­с­копської церкви. З ухваленням цьо­­го декрету Ватикан готовий був ви­знати юрисдикцію глави Української Греко-Католицької церкви над усією територією України та покласти край спробам втягувати себе в різні полі­тич­ні ігрища довкола існування в Ук­раїні двох помісних греко-католицьких цер­ков. Проте, як відомо, цей проєкт че­рез несподіваний спротив частини то­гочасного керівництва Мукачівської Гре­ко-Католицької єпархії не був реа­лізо­ваний.

Варто додати, що ще більшою мірою задумане не вдалося реалізувати завдяки потужному угорському лобі у Ватикані.

Нині історію хочуть повторити і Угорщина докладає величезних зусиль, аби не допустити єдності Закарпаття з рештою України, зокрема в питанні статусу МГКЄ.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі