Аваков розкритикував одеського суддю через звільнення від покарання “злодія в законі”

20 березня 2021 Кримінал
Share Button
Фото з відкритих джерел
Днями суддя Одеського окружного адміністративного суду Костянтин Єфименко своїм рішенням фактично звільнив від покарання «злодія в законі» на прізвисько «Коба Руставський» - який затриманий НПУ за запитом правоохоронних органів Королівства Іспанія, де він звинувачується у вбивстві, зберіганні майна, отриманого злочинним шляхом і створенні ОЗУ.

Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

Він розповів, що суддя заборонив вилучити у затриманого “злодія у законі” неправомірно отриманий український паспорт і відмовився приймати рішення про переміщення в пункт тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства (ПТПІ). Це ж рішення виключає можливість примусової депортації кримінального авторитета з України.

«Це означає повне нівелювання величезної роботи Нацполіції в стратегічно важливому напрямку та ставить під сумнів здатність судової гілки влади бути незалежною від будь-якого впливу, зокрема – впливу представників криміналітету», – заявив Арсен Аваков.

Міністр внутрішніх справ наголосив, що Державна міграційна служба України подала позов до апеляційної інстанції, яка має прийняти зважене і обґрунтоване рішення щодо “злодія в законі” “Коби Руставського”.

«Я, як міністр внутрішніх справ, особисто простежу, щоб неправомірне рішення судді Єфименко було оскаржено у Вищій раді правосуддя і отримало адекватну законну дисциплінарну оцінку», – додав Арсен Аваков.

Він зазначив, що саме через такі рішення суддів в Україні немає довіри до правоохоронної системи.

«Як можна говорити про довіру до судової системи, а отже – до правоохоронної системи в цілому, якщо вона відпускає на свободу «злодіїв в законі»? Сподіваюся, рішення Вищої ради правосуддя дасть сигнал про неприпустимість подібних рішень всьому суддівському корпусу і цей сумний приклад стане останнім прецедентом в Україні. Україна не буде місцем притулку міжнародного криміналітету! Позиція МВС жорстка. І ми не дозволимо окремим несумлінним рішенням нас похитнути», – наголосив міністр внутрішніх справ.

Варто зазначити, що за інформацією Департаменту стратегічних розслідувань НПУ, лише цього року з країни вдалося депортувати одного “злодія у законі” – Володимира Озерського, на прізвисько “Зюзя”. Іншого злочинця з таким же “статусом” Лавасогли Міндія, на прізвисько “Лавасогли Батумський” до України не пустили ще на кордоні, оскільки раніше йому оголосили заборону на в’їзд до нашої держави.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі