Аваков заявив, що санкції проти “труби” Медведчука в 2016 році зірвав Порошенко

03 березня 2021 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
П'ятий президент Петро Порошенко ще в 2016 році зірвав введення санкцій проти компанії «ПрикарпатЗахідтранс», пов'язаної з кумом Володимира Путіна і лідером ОПЗЖ Віктором Медведчуком. Ця компанія використовувала ділянку нафтопроводу «Самара - Західний напрямок» для транспортування в Україну нафтопродуктів.

Про це в інтерв’ю Дмитру Гордону розповів міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.

За його словами, питання введення санкцій розглядався в 2016 році на одному з останніх засідань Кабінету міністрів, коли його очолював Арсеній Яценюк.

«У середу Яценюк доручив уряду підготувати до наступного засідання санкції проти цієї« труби ». У п’ятницю я прийшов на наступне засідання, в зал, а на нього не прийшли кілька міністрів з квоти Петра Порошенка», – розповів Аваков.

За словами Авакова, таким чином «Порошенко зірвав кворум», давши вказівку міністрам не приходити на засідання.

Крім того, міністр розповів, що в 2018 році з подачі фракції «Народного фронту» на розгляд Ради безпеки і оборони внесли пропозиції про закриття телеканалів «112 Україна» і NewsOne.

«Було засідання РНБО, я був членом Ради тоді. Я відкрив запропоновані до розгляду матеріали і побачив цікаву метаморфозу: ми очікували побачити там санкції на NewsOne і «112 Україна», а несподівано з’ясували, що цих матеріалів немає, а там вискочив такий телеканал, як «НАШ», – заявив Аваков.

Міністр під стенограму запитав, цілеспрямовано чи РНБО намагається «вирішити конфлікт між Медведчуком і Ахметовим на користь першого».

«На що Петро Олексійович відповів: “Так-так, давайте не сваритися, давайте не шуміти, все відкладемо і розберемося”», – розповів Аваков. Він також висловив здивування нинішньою реакцією Порошенко, який скаржиться, що не мав достатніх матеріалів для введення цих санкцій. «І це неправда. У нього були ці матеріали, йому приносив їх Грицак (екс-голова СБУ Василь Грицак – ред.)», – додав Аваков.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі