Австралійські екоактивісти виграли справу від імені посума

03 червня 2020
Share Button
Фото: ілюстративне
У штаті Вікторія від рідкісного посума Ледбітера активісти подали позов до суду на лісопромислову компанію VicForests.

Через три роки справу таки вдалося виграти. Про це повідомляє Суспільне.

У позові стверджувалося, що компанія зруйнувала середовище проживання поссума Ледбітера. Цей вид перебуває під загрозою вимирання — наразі в штаті налічується всього близько 1 200 особин.

Суд ухвалив рішення, що компанія порушила ряд аспектів Кодексу практики виробництва деревини, повідомляє виданняThe Conversation. Зокрема, не розробила такий план роботи, який не погрожував би тваринам, що населяють ліс. На думку активістів, цей правовий прецедент допоможе уряду штату і країни переосмислити всю лісопромислову галузь.

Історія справи

Судова справа проти VicForests була ініційована у 2017 році невеликою групою екоактивістів. Спочатку вони стверджували, що компанія не проводила необхідного перегляду регіональних лісових угод Центрального нагір’я кожні п’ять років, що означало, що звичайне звільнення від федеральних законів про довкілля не повинно застосовуватися.

Утім суд відхилив звинувачення. Там додали, що лісозаготівельні роботи будуть звільнені від федерального закону тільки в тому випадку, якщо вони відповідають акредитованій системі штату з лісокористування. Це включає вимоги до загрозливих видів, як зазначено в офіційних планах дій і управління.

У відповідь на цю постанову “Друзі поссума Лідбітер” переформулювали свою вимогу. Вони стверджували, що лісозаготівлі в 66 купе (невеликі ділянки лісу, зібрані за одну групу) не відповідали вимогам по захисту видів на межі зникнення, і тому виняток з федерального закону не повинен поширюватись на компанію.

У своєму рішенні суд дійсно підтвердив, що VicForests незаконно зареєстрували 26 ділянок, на яких проживали тварини. Таким чином вони поставили під загрозу існування виду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі