Автобаза Верховної Ради закупила у фірм росіян машини на 34 млн грн

21 січня 2022, 11:27 Життя
Share Button
Фото: ВР
Автобаза Верховної Ради у 2021-му витратила 35 млн грн на авто, у тому числі елітні, які купили у двох пов'язаних компаній. Обома у різний час володів росіянин Олександр Лалаян.

Ймовірно, сьогодні компаніями володіють пов’язані з ним люди, передає Обозреватель.

Компанії “Автоарт ЛТД” переказали 17,1 млн грн, а “Артмотор” – 17,9 млн. Перша фірма належить Ганні Хоренівні Горбовій, а друга – росіянці Ларисі Атапіній та українці Тетяні Акімовій. Ці дані і зараз можна перевірити за допомогою сервісу YouControl.

В обох випадках головою тендерного комітету від Автобази апарату Ради був Олександр Шморгун (дані збереглися в результатах тендерів). Що цікаво, з зарплатою 17 тис. грн у 2020-му Шморгун, на той момент співробітник одного з комунальних підприємств Київської області, задекларував Toyota Land Cruiser Prado вартістю 1,38 млн грн, а вже 2021-го вирішив закупити такі ж авто, щоб возити на них нардепів.

Самі угоди проходили за ринковими цінами. У великих салонах ці ж авто продаються приблизно з такою самою вартістю. Але підозрілим залишається факт, чому серед безлічі пропозицій перемогу двічі здобули компанії, які пов’язані між собою.

Так, компанією “Артмотор” до 2019 року володів громадянин Росії Олександр Хоренович Лалаян. Його партнером у Росії (за їхніми реєстрами) був Олексій Горбов, той же Лалаян до 2020-го вважався серед учасників компанії “Автоарт ЛТД”. Тобто фактично власником обох компаній, у яких Рада купила елітні авто на десятки мільйонів гривень, був росіянин.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі