Банківські рахунки “Укрзалізниці” арештовано виконавчою службою за борги

14 травня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
З усіма штрафами та пенями борги УЗ можуть зрости до 300 мільйонів доларів.

З 6 травня банківські рахунки «Укрзалізниці» арештовано виконавчою службою за неповернуті борги, пише Дзеркало тижня.

22 квітня 2021 року Верховний суд виніс рішення за чотирма справами, що стосуються боргів «Укрзалізниці». Усі чотири не на користь компанії. Згаданий арешт рахунків — це виконання одного із цих чотирьох рішень, яке передбачає повернення кредитору 13,7 млн дол. і 99,7 млн грн (див. документи).

Три інші позови передбачають примусове стягнення з Укрзалізниці 34 млн дол. і понад 300 млн грн. І це ще не кінець, адже кредитор, компанія VR Capital, загалом є тримачем боргу «Укрзалізниці» у 160 млн дол., які з усіма штрафами та пенями зрештою легко перетворяться на всі 300 мільйонів, а всього судових процесів більш як 25.

Досі колапсу не сталося, бо, за інформацією ZN.UA, голова правління Ощадбанку, свідомо йдучи на порушення закону, наказу про арешт не виконав, залишивши «Укрзалізниці» хоча б операційний рахунок. Щоправда, часу дав лише тиждень, бо все ж не хоче стати фігурантом кримінального провадження через небажання уряду вирішувати проблему.

Крім того, десь існує ухвала Печерського суду (настільки втаємничена, що її навіть немає у судових реєстрах), яка підтверджує можливість арешту коштів, але забороняє їхнє примусове перерахування кредитору, бо гроші на рахунках УЗ є доказом у терміново відкритому кримінальному провадженні проти VR Capital. Наші джерела у банках підтверджують, що арешт існує, але кошти просто «заморожені» якраз через цю ухвалу.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі