“Батьківщина” і “ЄС” оскаржили в КСУ укази Зеленського про відсторонення Тупицького і Касмініна

08 квітня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Депутати заявили, що президент створює небезпечний прецедент.

49 депутатів Верховної Ради оскаржили в Конституційному Суді три укази президента Володимира Зеленського, які стосуються судді КСУ Олександра Тупицького та судді Олександра Касмініна.

Про це повідомляється на сайті КСУ.

Депутати просять визнати неконституційними укази №607/2020 від 29 грудня та №79/2021 від 26 лютого про відсторонення Тупицького від посади судді, а також указ №124/2021 від 27 березня про скасування рішень колишнього президента Віктора Януковича, якими у 2013 році було призначено Тупицького та ще одного суддю КСУ Олександра Касмініна.

“Попри те, що Конституційному Суду України не завжди вистачало незалежності, суд подекуди здавався інструментом у боротьбі українських політиків за владу, а його окремі рішення викликали обrрунтовані сумніви у їх законності… обраний Президентом України спосіб вирішення політико-правової кризи, яка виникла останнім часом, спотворює… конституційні принципи поділу державної влади на законодавчу, виконавчу і судову та верховенства права”, – йдеться в конституційному поданні.

На думку депутатів, Зеленський створив небезпечний прецедент – у майбутньому будь-яких осіб, призначених попередніми президентами, можна буде “відсторонити” чи “звільнити” таким самим чином.

Нагадаємо, Тупицький не з’явився на засідання суду з обрання йому запобіжного заходу.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі