Бельгія подарувала Україні науково-дослідний корабель

14 вересня 2021 Життя
Share Button
Україна отримала у подарунок від Бельгії дослідницьке судно "Бельгіка", яке вивчатиме води Чорного і Азовського морів. "Бельгіка" замінить корабель "Професор Водяницький", який залишився в окупованому Криму.

Про це повідомляє Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів.

“13 вересня 2021 року Україна отримала від Бельгії легендарне науково-дослідне судно “Бельгіка”. Цілком функціональне судно Уряд Бельгії передав Українському науковому центру екології моря Міндовкілля”, – йдеться у повідомленні.

У міністерстві пояснили, що завдяки судну Україна зможе відновити дослідження та посилити екологічний моніторинг Чорного та Азовського морів, а також успішно впроваджувати Директиви ЄС щодо морського довкілля. Окрім того, Україна та Бельгія мають провести спільні українсько-бельгійські наукові дослідження у Чорному та у Північному морях.

“Цей корабель, який є плавучою лабораторією, був флагманом бельгійської морської науки протягом 37 років. Бельгія із сумом прощається зі своїм науково-дослідним кораблем “Бельгіка”. Однак я дуже радий, що судно отримає друге життя завдяки нашій співпраці з Українським науково-дослідним центром екології моря”, – додав заступник Міністра економіки та праці Бельгії Томас Дермін.

Невдовзі судно має вирушити з порту Зебрюгге у Бельгії до нового місця приписки в Одесі. На шляху до України, що сягатиме 8600 кілометрів, науковці оцінюватимуть наявність плавучого сміття, відберуть проби морської води і донних відкладів для проведення скринінгу на наявність десятків тисяч речовин-забрудників та мікропластику. Окрім того, вони виділять загальну ДНК з довкілля, аби оцінити біорізноманіття та аналіз поширення генів стійкості до антибіотиків у морських мікроорганізмів.

Судно має прибути в Україну у жовтні 2021 року. Після цього воно отримає нове ім’я та почне використовуватись для дослідження Чорного та Азовського морів.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі