Безпечний контент для дітей, або квест ціною у життя

Share Button
Ілюстративне фото
Минув тиждень після трагедії, яка сталась в Боярці. Я переконана, що у переважній більшості шкіл точно пройшли виховні години для учнів, батьки проговорювали цю ситуацію зі своїми дітьми, ну і звичайно ЗМІ, які на кожному кроці у кожному випуску новин «смачно подають» усі деталі трагедії.

Ніби все правильно: всі попереджені, всі проінформовані, тоді чому? Чому ми маємо нові випадки отруєння медичними препаратами серед підлітків? В чому ж причина такої тенденції?

Для розуміння, чому наші діти піддаються такому згубному впливу, треба спочатку трохи згадати основні навички з психології підлітків. Нам важливо пам’ятати, що перехідний вік характеризується не лише гормональними змінами, які впливають на настрій, а й відчуттям порожнечі та нудьги.

Саме такі стани змушують підлітка відчувати сильні емоційні переживання, які він не завжди розуміє. Для дорослого нудьга – це спосіб шукати нові способи реалізації себе, а для дитини такий стан може виявитись непосильним тягарем. Саме тому як один зі способів позбавитись від душевних переживань – це відчути біль фізичний. Треба розуміти, що у підлітковому віці діти мислять дуже категорично. Тому неможливість реалізувати себе вже тут і зараз, стимулює до інших шляхів довести самому собі, що ти чогось вартий.

Тобто, переживаючи фізичний біль (шрамування, порізи, дрібні опіки), до якого учасників «смертельних ігор» заохочують координатори, підліток ніби сам собі доводить, що є речі, на які він здатен. Ще одна причина таких дій – дитина відчуває та доводить свою приналежність до «обраної групи», де у неї є «друзі», які розуміють та підтримують її, а головне – цінують силу духу. До повторень таких страшних подій, долучається бажання дітей повторити та привернути увагу до себе.

Коли підліток бачить ту кількість уваги, яку присвячено самогубству його однолітка, то він також прагне такого ж визнання та уваги до себе. Не думаю, що більшість із тих, хто стає послідовниками тих, хто загинули від «смертельних ігор» прагнуть повторити долю цих дітей. Такими своїми вчинками вони кричать нам дорослим: «Ось я! Зверніть на мене увагу! Мені так само погано!» Так, ЗМІ дуже деталізовано та «смачно» подають інформацію про трагедії. І чим більше такий контент буде потрапляти на очі дітям, тим частіше буде повторюватись трагедія серед відповідної категорії дітей та за таким же сценарієм («ефект Вертера»). Тому тут я б звернулась до журналістів з проханням: будь ласка, слідкуйте за тим, як саме ви подаєте новини. То як вберегти дітей від необдуманих кроків?

В першу чергу, поговоріть зі своїми дітьми про небезпечний контент, поясність їм, що живе спілкування не зможе замінити жоден гаджет. Пам’ятайте, ніхто не знає вашу дитину краще ніж ви.

По друге, зрозумійте, що обмеження використання гаджетів та користування інтернетом – це лише ілюзія безпеки. Краще поясніть дитині як правильно користуватись інтернетом, а також використовуйте опцію «батьківський контроль» (до прикладу додаток Family link)

По третє, допоможіть дитині розкрити свій потенціал – знайти своє хобі. Це може бути спорт, мистецтво, музика. Будь-що, що приносить задоволення вашій дитині та гарно в неї виходить, а також дає можливість ближче побути з вами. І останнє, найважливіше – станьте не лише батьками, а й друзями для своєї дитини.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі