Безпосередня загроза Києву ліквідована — Залужний

18 квітня 2022, 20:35
Share Button
Валерій Залужний
Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що українські захисники ліквідували безпосередню загрозу Києву, але небезпека ракетних і бомбових ударів росії по всій території України залишається.

У зверненні у своєму фейсбуці Залужний нагадав, що Сили оборони України дали гідну відсіч російським окупантам на північному і північно-східному напрямках та повністю звільнили Київську, Чернігівську та Сумську області. Але мешканці цих областей мають бути пильними: відступаючи, росіяни залишили міни, пастки і розтяжки. Генерал закликав людей повідомляти військовим і ДСНС про небезпечні предмети.

Коментуючи загрозу ракетних і авіаударів, головнокомандувач ЗСУ закликав не ігнорувати сигнали тривоги та з розумінням ставитися до наявності блокпостів і посиленого контролю в містах. Він також попросив не публікувати наслідки обстрілів у режимі реального часу та не повідомляти про об’єкти, які можуть стати цілями.

“Ситуація на південному напрямку контрольована. Суттєво зменшена загроза з моря завдяки потопленню флагманського корабля Чорноморського флоту рф. Проте небезпека висадження морських та повітряних десантів залишається. У звʼязку з цим продовжуються заходи щодо зміцнення протидесантної оборони, у тому числі за рахунок матеріально-технічної допомоги країн-партнерів”, — розповів Залужний.

Українські захисники обороняють Миколаїв, знищують окупантів у передмісті Херсона та не дають їм просунутися в напрямку Запоріжжя. Оборона Маріуполя триває. За словами Залужного, командування ЗСУ робить все можливе для підтримки захисників міста.

На сході російські окупанти намагаються прорвати оборону на кількох напрямках, основні зусилля зосереджені на Ізюмському напрямку. Через дії росіян у Донецькій та Луганській областях значно погіршилась гуманітарна ситуація.

“Попри переважаючі сили противника на деяких напрямках, завдяки набутій майстерності командирів та бойовому досвіду наших воїнів нам вдається відбивати атаки, завдаючи ворогу значних втрат”, — наголосив головнокомандувач ЗСУ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі