Білорусь вручила українському послу ноту через “недружній крок” України

15 жовтня 2020 Політика
Share Button
Фото: ілюстративне
Міністерство закордонних справ Білорусі вручило ноту протесту українському послу Ігорю Кизиму через указ президента Володимира Зеленського щодо продовження терміну перебування білоруських IT-фахівців в Україні.

Про це повідомляє “Главком” з посиланням на прессслужбу міністерства.

“Українському дипломату вручена нота МЗС, в якій білоруська сторона висловлює стурбованість прийняттям указу президента України «Про деякі заходи щодо залучення підприємців, висококваліфікованих фахівців, які є громадянами Республіки Білорусь, який у порушення загальноприйнятих правових норм поширює свою дію винятково на громадян сусідньої держави”, – йдеться у повідомленні.

Такий акт МЗС назвало недружнім та дискримінаційним кроком української сторони, що межує з втручанням у внутрішні справи Білорусі.

Також там заявили, що прийняття вищезгаданого указу “підриває довіру в двосторонніх відносинах і йде врозріз з положеннями договору про дружбу, добросусідство і співробітництво між Україною та Республікою Білорусь, а також міжурядових угод про торговельно-економічне співробітництво, про безвізові поїздки громадян і про трудову діяльність і соціальний захист громадян Білорусі і України, які працюють за межами своїх держав”, зазначається у повідомленні.

“У зв’язку з цим українській стороні настійно рекомендовано вжити заходів щодо дотримання взятих на себе договірних зобов’язань у відносинах з Білоруссю. Щиро не бажаючи завдати шкоди дружнім зв’язкам з українським народом, білоруська сторона не має наміру переходити «червоні риси» у відносинах з Україною, але залишає за собою право на застосування, в разі виправданої необхідності, відповідних заходів щодо захисту національних інтересів відповідно до міжнародних норм”, – повідомляють у білоруському відомстві.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі