Білоруську легкоатлетку намагалися силою вивезти з Токіо

02 серпня 2021 Світ, Спорт
Share Button
Фото з відкритих джерел
Білоруська легкоатлетка Христина Тимановська має намір звернутися за політичним притулком у посольство Австрії в Токіо.

Про це повідомляють в Telegram-каналі “Фонд спортивної солідарності”.

Раніше НОК Білорусі заявив про її відсторонення від участі в Іграх, при цьому представники офіційної делегації намагалися насильно вивезти спортсменку з Токіо в Білорусь, їй терміново купили квиток на літак і відвезли з речами в аеропорт.

Напередодні Христина Тимановська різко розкритикувала білоруське спортивне начальство, яке поставило її брати участь в естафеті 4 по 400 метрів без її відома.

Представники білоруської діаспори почали збиратися біля термінала аеропорту в Токіо, щоб підтримати спортсменку. В аеропорт приїхали поліція, а також знімальна група найбільшого телеканалу в Японії NHK. Вони висвітлюватимуть ситуацію зі спробою насильницької депортації Тимановської.

Білоруський НОК назвав свою причину її відсторонення від участі в ОІ в Токіо – нібито, зняли спортсменку «у зв’язку з емоційно-психологічним станом».

«Це неправда, мене не оглядали лікарі», — заявила Тимановська.

Чехія запропонувала білоруській спортсменці візу і допомогу в отриманні захисту.

Про це у Twitter написав міністр закордонних справ Чехії Якуб Кулганек.

Міністр назвав ситуацію з Тімановською «скандальною».

«За погодженням з президентом та премʼєром ми пропонуємо їй візу для вʼїзду на чеську територію, щоб вона могла звернутися до нас за міжнародним захистом. Наше посольство в Токіо також готове допомогти», — повідомив Кулганек.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі