Більше ніж у 4 рази: розмір пенсій жінок та чоловіків за деякими статтями відрізняється

19 вересня 2020 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Міська влада Києва нині працює над гендерним паспортом. Було виявлено, що розмір пенсій жінок та чоловіків у Києві за деякими статтями відрізняється у 4 рази.

Про це повідомила заступниця голови КМДА Марина Хонда, підсумовуючи результати публічної презентації першої частини гендерного паспорту Києва.

“Для міської влади гендерний паспорт не є завданням просто зібрати цифри та підрахувати кількість жінок і чоловіків. Завдання, яке було поставлено експертам, – показати всі розриви в усіх соціальних групах, адже це потрібно для оптимізації бюджетування”, – зазначила Марина Хонда.

Чиновниця навела приклад із пенсіонерами. За її словами, у місті мешкають 696 896 пенсіонерів. Більшість із них – жінки (понад 424 тисячі). Але якщо подивитися на розмір пенсій, то розриви між чоловіками та жінками досить значні:

  • чоловіки в середньому отримують пенсію за віком у розмірі 5104 гривні;
  • у той час як жінки – 3541 грн.

Найбільший розрив у розмірі пенсій за вислугу років. Середня пенсія серед чоловіків за цією статтею становить 10 438 гривень. Серед жінок – 2639. Тобто, різниця більше ніж у чотири рази.

Порівняння інших виплат:

  • соціальні виплати як для жінок, так і чоловіків приблизно рівні і не перевищують 1600 гривень;
  • чоловіки отримують менші виплати у разі втрати годувальника – 2228 гривень проти 3542 гривень у жінок;
  • також жінки отримують менші виплати по інвалідності – 2624 грн, а чоловіки – 3777 грн.

Навіщо порівнюють: результати цього дослідження дадуть можливість проаналізувати та перерозподілити доходи та витрати у кожній сфері життя жінок і чоловіків таким чином, щоб потреби громади з різних соціальних та вікових категорій були відповідно представлені у статтях бюджету.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі