Більшість українців не вважають себе “одним народом” з росіянами

28 липня 2021 Політика
Share Button
Фото: УНІАН
Більша частина українців не вважає себе "одним народом" з росіянами, і водночас впевнені, що саме Україна є історичною спадкоємицею середньовічної Русі. Проте поділяють думку про "один народ" 41% опитаних, левова частка яких є вірянами УПЦ Московського патріархату.

Про це свідчить опитування соціологічної групи “Рейтинг”.

Опитування провели 23-25 липня 2021 року, телефоном опитали 2500 українців у всіх регіонах, окрім анексованого Росією Криму та непідконтрольних районів Донбасу.

Про те, що саме Україну треба вважати спадкоємицею Київської Русі, висловилися 75% опитаних українців.

8% респондентів правонаступницею Русі вважають Росію.

І ще 9% не вважають правонаступницею Русі ні Україну, ні Росію.

За останні 13 років кількість українців, які вважають Україну наступницею Русі, виросла на 21% – у 2008 році таких було 54%, а у 2018 – 68%.

Українці та росіяни – один народ?

“Більшість опитаних (55%) не погодилися із нещодавньою заявою президента Росії Путіна, що “росіяни та українці – один народ, який належить до одного історичного і духовного простору”, – говорять автори дослідження.

Водночас 41% українців вважають себе “одним народом” з росіянами. Такий погляд на спільність народів найбільше поширений у східній Україні та серед вірян УПЦ МП – там з цією думкою погоджуються 60%.

Серед вірян ПЦУ 33% опитаних вважають українців та росіян “одним народом”, а 65% відповіли на це питання негативно.

Найбільше не погоджуються з ідеєю “одного народу” жителі західної України – понад 70% там не вважають себе частиною “російсько-української” спільноти, тоді як 22% вірять в “один народ”.

У центральній Україні 36% опитаних погодилися з Путіним, тоді як 60% виступили проти його тези.

А на півдні України більшість (56%) згодні, що українці та росіяни “один народ”, 40% – ні.

“Більше 80% виборців Опозиційної платформи, партій Мураєва і Шарія погоджуються з тезою про “один народ”, – додають у групі “Рейтинг”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі