Біля узбережжя Японії “росте” новий острів

07 липня 2020 Трафунки, Фото
Share Button
Фото: Newsweek
Як очікували вчені, новоутворення мало скоро розпастися, однак воно навпаки швидше почало збільшуватися.

Вулканічний острів у Тихому океані, схоже, переживає період “високого темпу росту”. Фото з космосу підтвердили, що з середини червня його розміри збільшуються. Пише УНІАН з посиланням на видання Newsweek.

Острів під назвою Нісіносіма розташований за 965 кілометрів від Токіо. Вперше він визирнув з-під вод океану ще в 1970-х роках. Але острів почав рости в 2013-му після виверження підводного вулкану. Згодом ще один вулканічний острів утворився за 500 метрів від Нісіносіми. Але в 2014 році супутникові знімки показали, що острови об’єдналися й утворили одну масу суходолу.

Nishinoshima

Nishinoshima

Nishinoshima

Вчені допускали, що другий острів розпадеться з часом. Однак. Острів продовжував рости. Й минулого місяця нові виверження вулкану призвели до збільшення його розмірів. Фото, зроблені супутником NASA 4 липня, зафіксували теплові показники лави. А на фотографії з повітря, зроблені Береговою охороною Японії, засвідчили, що вулканічна активність з новою силою почалася  травні. Й виверження попелу й лави тепер в рази більше, ніж у попередні місяці.

Експерти Управління геопросторової інформації Японії стверджують, що з 19 червня до 3 липня південна частина острова розширилася майже на 152 метри. Тим часом, берегова охорона Японії повідомила, що спостереження підтвердили посилення активності вулкану з 15 червня.

А лава з центрального кратера стікає у воду зі східного узбережжя острова. У заяві Ногамі Кенджі з Токійського інституту технологій сказав, що лава вивергається у великих об’ємах, тому що магма близько до вершини центрального кратера. За його словами, острів буде збільшуватися, поки потік магми не зупиниться.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі