Блінкен розповів про два шляхи впливу на Путіна у питанні України

07 січня 2022 Політика
Share Button
Ентоні Блінкен
Вашингтон докладе всіх зусиль, щоб протягом найближчих тижнів та місяців залучити Росію до мирного процесу.

США спільно з ЄС намітили два шляхи впливу на Путіна у питанні України: дипломатія та стримування з масштабними наслідками та втратами для РФ, якщо вона вдасться до агресії. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен під час спільної пресконференції з головою МЗС Німеччини Анналеною Бербок, яка перебуває з візитом у Вашингтоні, передає “Укрінформ”.

За словами Блінкена, США вже кілька тижнів дуже інтенсивно працюють зі союзниками та партнерами, у тому числі G7, НАТО, ЄС над розробкою санкцій для протидії РФ.

“Я не збираюся оголошувати їх публічно. Але можу сказати вам з упевненістю, що вже виконана величезна робота. Є дуже сильна координація та співпраця”, – сказав держсекретар США.

Водночас він підкреслив, що якщо РФ знову вдасться до агресії проти України, США та Європа дадуть відповідь “дуже сильними економічними заходами. У тому числі такими, які не використовувалися в минулому і завдадуть значної шкоди російській економіці та фінансам”.

Блінкен також додав, що дуже важко уявити, що газопровід Nord Stream 2 почне функціонувати, якщо Росія відновить агресію проти України.

“Сильна трансатлантична солідарність є найефективнішою відповіддю та ефективним інструментом для протидії російській агресії”, – підсумував державний секретар США.

При цьому Вашингтон докладе всіх зусиль, щоб протягом найближчих тижнів та місяців залучити Росію до мирного процесу.

“НАТО не вдиралося в Україну. НАТО не вдиралося в Грузію. НАТО не розміщувало війська в Молдові проти волі її народу. Це зробила саме Росія. За останні два десятиліття саме Росія вдиралася до сусідніх країн і втручалася в справи інших держав, використовувала хімічну зброю для замахів на противників уряду, причому на чужій території, порушувала принципи міжнародного контролю за озброєннями“, – наголосив Блінкен.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі