Близько 600 людей загинули внаслідок авіаудару по Драмтеатру в Маріуполі – ЗМІ

04 травня 2022, 17:20
Share Button
Журналісти також спростували заяви росії про те, що театр був зруйнований українськими силами оборони або служив військовою базою для них. Жоден зі свідків не бачив українських військових, які б діяли всередині будівлі.

Унаслідок удару по драматичному театру в Маріуполі 16 березня могли загинути приблизно 600 людей у самій будівлі та за її межами. Про це йдеться в розслідуванні Associated Press.

Розслідування базувалося на свідченнях 23 людей, що вижили під час бомбардування, рятувальників та людей, близько знайомих із укриттям у драматичному театрі. Також журналісти використовували плани приміщень театру, фото та відео, зроблені всередині.

Усі свідки заявили, що на польовій кухні неподалік театру було щонайменше 100 людей, і під час авіаудару ніхто не вижив. Кімнати та коридори всередині будівлі були переповнені: приблизно одна людина на кожні 3 квадратні метри вільної площі.

За словами більшості очевидців, на момент авіаудару в театрі було близько тисячі людей. Ніхто, включаючи рятувальників, не бачив, щоб живими вибралися більше 200 людей. Вціліли в основному виходили через головний вихід або один бічний вхід; другий бік і задня частина будівлі були зруйновані.

Міська рада Маріуполя раніше повідомляла про приблизно 300 загиблих цивільних жителів, які ховалися у театрі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі