Богатирьова повернулася на держдачу, звідки її виселила РНБО

29 листопада 2021
Share Button
Фото: "Наші гроші"
Підставою її виселення стали заборгованість за енергоносії та самовільне встановлення будинку охорони. 

Голосіївський районний суд Києва зобов’язав Будинок відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами не чинити перешкоди і забезпечити вільний доступ колишній міністерці охорони здоров’я Раїсі Богатирьовій та членам її сім’ї до домоволодіння на території державних дач.

Про це повідомляє “Главком”.

Справа в тім, що 13 липня 2021 року Будинок відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами повідомив Богатирьову про дострокове розірвання договору про користування будинком. Підставою стали заборгованість за енергоносії та самовільне встановлення будинку охорони.

Богатирьова швидко ліквідувала борги і подала позов до суду з метою визнання протиправним розірвання інвестиційного договору в односторонньому порядку.

Разом з тим, позивачка направила до суду заяву про забезпечення позову, в якій просила заборонити будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами з кимось іншим укладати договори на користування облюбованим нею будинком та забезпечити позивачці та її членам сім’ї вільний доступ.

Аргументи соратниці Януковича зводилися до того, що, починаючи з січня 2008 року, вона уклала інвестиційний договір про будівництво будинку на території держдачі “Конча-Заспа”.

У 2014 році Будинок відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами прийняв в експлуатацію збудований будинок Богатирьової, чим визнав факт закінчення реалізації інвестиційного проєкту.

Відповідно до умов договору, після закінчення робіт організація зобов`язана передати об`єкт Богатирьовій в користування на 25 років. Однак у липні 2021 року з нею достроково розірвали договір про користування будинком.

На думку суду, з одного боку, запровадження заборони Будинку відпочинку “Конча-Заспа” Державного управління справами укладати договори на користування будинком Богатирьової з іншими особами, а з іншого боку – зобов’язання посадових осіб забезпечити вільний доступ та проїзд Раїси Богатирьової та членам її сім`ї до будинку, “забезпечить ефективний судовий захист прав та законних інтересів заявника, а також членів його сім`ї”.

За інформацією ЗМІ, будинок Богатирьової має площу у 641 кв. м. та належить до першого, найвищого, класу комфортності. Відповідно, орендна плата за квадратний метр в ексчиновниці теж найвища. За прайсом “Конча-Заспи”, у 2020-му році усе це мало б коштувати майже 200 тис. грн на місяць – без оплати комунальних послуг.

Проте, за інвестиційним договором Богатирьова вклала у реконструкцію маєтку понад 18 млн. грн, і ці кошти мали бути враховані в рахунок майбутньої оренди.

Станом на 2021 рік, колишня керівниця МОЗ “витратила” лише 7 млн, тож при виселенні може претендувати на повернення 11 млн. грн. різниці.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі