Борщ стане українською нематеріальною спадщиною ЮНЕСКО

30 березня 2021 Культура
Share Button
Фото ілюстративне
Стало відомо, що одна з найвідоміших українських страв - борщ, стане українським нематеріальним культурним надбаннням спадщини ЮНЕСКО. Відповідне рішення перебуває на заключному етапі затвердження.

Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики України
Олександр Ткаченко у своєму телеграм-каналі.

Він розповів, що наразі досьє «Культура приготування українського борщу» прямує до Парижа для включення до Репрезентативного списку ЮНЕСКО.

“Український борщ – українська національна страва, якій немає конкурентів. Досить маніпулювати і на ґрунті «російськості» борщу, бо правди не зміниш. Борщ – наш. Дякую МЗС, що прийняли цю естафетну палицю та за дипломатичний support на міжнародному рівні. А поки ми продовжимо забезпечувати комунікаційний тил для нашого борщу у його визнанні як українську нематеріальну культурну спадщину та включенні до Репрезентативного списку ЮНЕСКО”, – зазначив міністр.

Як писало “Діло”, українську страву “Борщ” у різних країнах неодноразово помилково зараховували до російської страви, через що виникали неприємні ситуації та непорозуміння. Внесення борщу до спадщини ЮНЕСКО зможе уникнути подібних ситуацій в майбутньому.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі