Британська розвідка розповіла, для чого окупанти використовують ЗАЕС

05 серпня 2022, 13:09
Share Button
Фото з відкритих джерел
Територію Запорізької атомної електростанції російські окупанти використовують для відпочинку, щоб мінімалізувати ризики українських атак. Тут окупанти перебувають із початку березня тепершнього року.

Про це йдеться у звіті воєнної розвідки при Міністерстві оборони Великої Британії 5 серпня.

Там кажуть, що після п’яти місяців окупації наміри рф щодо ЗАЕС досі є незмінними: дії окупантів на об’єкті, ймовірно, підірвали безпеку на станції, зазначають у відомстві. Це підтвердили й у Міжнародному агенстві з атомної енергії напередодні. Її очільник Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція вийшла з-під контролю, а ситуаціє стає все критичнішою із кожним днем.

У британській розвідці підкреслюють, що окупанти розмістили артилерійські підрозділи на прилеглих до електростанції районів. Саме звідси вони обстрілюють українські території на західному березі річки Дніпро.

Також у розвідці вважають що окупанти використовують Енергодар для відпочинку та зловживають захищеним статусом ЗАЕС, щоб зменшити ризик атак українських військ по своєму обладнанню та персоналу.

Нагадаємо, 4 березня серед ночі окупанти обстріляли енергоблоки Запорізької АЕС у Енергодарі. Внаслідок цього виникла пожежа. Рятувальників спершу не допускали до ліквідації, погрожуючи обстрілом.

Ворожий вогонь влучив у один із енергоблоків: у разі вибуху — ядерна небезпека загрожувала б усій Європі. Президент Володимир Зеленський терміново звернувся до європейців із закликом звернути на проблему увагу, адже буде повторення трагедії на Чорнобилі 1986 року, однак у шість разів масштабніше.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі