Будівля санаторію Казимира Солецького у Львові. Фоторепортаж

22 лютого 2021 Львів, Фото
Share Button
Фото: Віктор Гальчинський
Особливо незвичайними та таємничими є архітектурні пам'ятки Львова, які можуть бути не знані пересічному туристові. Такою пам'яткою є будівля санаторію Казимира Солецького на вулиці Личаківській у Львові.

Світлинами пам’ятки поділився львівський журналіст Віктор Гальчинський на своїй сторінці у Фейсбуці.

“Сьогодні, у Міжнародний день гіда, покажу Вам ще одну закриту для сторонніх пам’ятку архітектури поза звичними туристичними шляхами – будівлю санаторію Казимира Солецького на вулиці Личаківській. Цей будинок у стилі карпатської сецесії збудувала у 1906-1908 роках фірма Івана Левинського, а її проект розробив молодий архітектор Олександр Лушпинський”, – зазначено у дописі.

Він зазначив, що сьогодні  на цьому місці лікувальний корпус Військово-медичного клінічного центру Держприкордонслужби у Львові.

“Будівля добре збережена ззовні. А от усередині від часів Солецького вцілів лише фонтан (який планують відновити) та санаторна капличка, у якій і зараз розміщено церкву. Натомість нагорі збереглися пам’ятки вже радянського часу – керамічне панно з видами Львова та вітражі орієнтовно 1970-х років, їхній автор мені невідомий”, – розповів Віктор Гальчинський.

Усі фото – Віктор Гальчинський.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі