Буду звітувати, або Чому Гірняк так просто не піде, – ексклюзивне інтерв’ю

17 вересня 2019 Політика
Share Button
Володимир Гірняк. Фото: Леополіс
Аби розставити всі крапки над «І» з найскандальнішою сесією Львівської облради за останні роки – журналісти ІА «ДІЛО» вирішили надати усім сторонам конфлікту можливість вичерпно аргументувати свою позицію. Заступник голови облради Володимир Гірняк пояснив, чому не піде з посади та ще багато підкилимних цікавинок про голову облради та братів Дубневичів.

Нагадаємо, 10 вересня відбулась ХХ сесія Львівської обласної ради, під час якої депутатський корпус проголосував «ЗА» визнання незадовільною роботи першого заступника і заступника голови облради. Йдеться про Андрія Білоуса та Володимира Гірняка. Опісля голова облради Олександр Ганущин порадив своїм заступникам писати заяви на звільнення.

Сьогодні ми зателефонували до Володимира Гірняка. На черзі – розмови з Андрієм Білоусом, Олександром Ганущиним та братами Дубневичами, інтереси яких відіграли ключову роль в цих інтригах та скандалах.

Пане Володимире, Вас не було на сесії, а в порядку денному було заплановано звіт про роботу за 2018 рік. Ваш колега, Андрій Білоус, під час сесії зазначив, що Ви знаходитись на лікарняному, через що відсутні на сесії.

– Безумовно, я принесу лікарняне в обласну раду, я про це попереджав. І попереджав неодноразово.

А кого Ви попереджали?

– Попереджав всіх в обласній раді. Всі в облраді знали, що мене не буде на сесії.

Знали всі, що Вас не буде. Кого Ви офіційно попередили?

– Я попросив Білоуса, щоб він про це сказав. А з головою обласної ради (Олександр Ганущин, – ред.) востаннє я балакав місяців п’ять тому. Тобто апаратні наради, якісь комунікації, спілкування.

А на що хворієте? Де лікуєтесь?

– Цього не буду Вам говорити. Те, що стосується здоров’я – це речі інтимного характеру, тому говорити публічно не буду. А лікуюсь в Києві. У середу приїду. Я готовий звітувати. Буду вимагати звіту на найближчій сесії або на одній з найближчих сесій Львівської обласної ради.

Вас на сесії не було, депутати висловили певний вотум недовіри до Вас. Як Ви це прокоментуєте?

– Один з депутатів обласної ради сказав, що це ганьба. Це насправді ганьба, бо фактично без звіту засудили. Це перша річ. Потім у коментарі голова обласної ради сказав про те, що це політична оцінка діяльності першого заступника і заступника голови обласної ради. Коли ми утворювали коаліцію в обласній раді (а «Громадянська позиція» на той час була в опозиції, це був 2015 рік), ми сказали про те, що готові працювати на регіон. Усі перемовини ми тоді вели з керівником Львівської обласної державної адміністрації Олегом Михайловичем Синюткою. Він мені озвучив, що БПП визначився з кандидатурою на посаду голови Львівської обласної ради – це пан Ганущин. І ми визначили певну умовну конфігурацію політичних сил на території Львівської області, які почали працювати. Визначально задекларувала «Свобода», що вона в опозиції, потім «Самопоміч».

Тому, по-перше, я хочу прозвітувати. Я маю на це право і буду цього вимагати. Обдумую, як правильно зробити це юридично, бо питання фактично вже пройшло. Я хочу прийти до депутатів і розповісти, що, на мою думку, зроблено ефективно. Надіюсь, що я матиму змогу прозвітувати, а також матиму змогу переконати представників депутатського корпусу щодо того чи іншого питання. З приводу ситуації, що голова обласної ради сказав, що це дана політична оцінка – озвучуйте нову коаліцію.

Чи поділяєте Ви думку пана Білоуса, що така оцінка Вашої і його роботи – це питання суто політичне?

– Те, що це політичне рішення – було озвучено керівником обласної ради. Це перша річ. Друга річ – я з’ясував, які ще рішення були прийняті обласною радою. А було прийнято звернення до прем’єр-міністра України і до інших центральних органів, що є проблеми із забезпеченням теплом мешканців Новояворівська і Нового Роздолу, виявляється в тому винна АРМА. Дуже цікаве звернення. Один з перших конфліктів, дискусійних моментів з головою облради був тоді, коли (Ганущин, – ред.) пропонував прийняти майже аналогічне звернення рік тому. Я сказав, що ми не можемо це робити. В тому зверненні бракує одного – передайте назад Дубневичам ТЕЦ.

Насправді, це ті ТЕЦи, стосовно яких проти Дубневичів є кримінальна справа. Вони нажили на нас 1,7 млрд грн. Тільки за 2014-й і частину 2015 року. Можливо, нові управителі не зовсім справляються з цією ситуацією, але в цьому звернені однозначно вартували би звернути увагу на те, що треба покарати винних осіб і притягнути до кримінальної відповідальності. Так реальні власники регіону, брати Дубневичі, всім стверджують, що з новою владою вже про все домовились. Тобто, Львівщина далі залишається під керівництвом Дубневичів.

Цікава ситуація, якщо брати звіт, коли «ЗА» негативну оцінку голосував, наприклад, «УКРОП», який фактично демонструє лояльність місцевій владі, і «Батьківщина», і «БПП» у повному складі. Тобто, і влада, і опозиція голосували разом. Коли звітував Ганущин, мало не головний опозиціонер до нині діючої влади, то негативної оцінки не було. Тобто, ці люди, які керують регіоном вже не перший рік, я б сказав навіть не тільки за минулого президента, хотіли показати: голосування щодо заступників і голосування щодо АРМИ, що вони далі є господарі регіону.

Ще хотіли Вас розпитати про вибори. Минулі та майбутні. Як пам’ятаємо, у першому турі виборів на посаду міського голови Львова у 2015 році Ви зайняли третє місце. За чиї кошти проводили кампанію?

– На 60% за свої. Ще мені допомагали двоє людей, двоє друзів. Усе своїми силами. Ні від кого не залежні, нікому не винні.

А у наступній гонитві за цю ж посаду участь брати будете?

– Ще не вирішено. Мене от підштовхують, люди в мене вірять. Але якщо йти – то вже обов’язково перемагати. От сам на сам проти Садового я маю шанси. Але для цього потрібно потрапити до другу туру. А тут вже треба дивитись, хто ще висуватиме свою кандидатуру.

На завершення хотіли розпитати про кампанію, яка, в певній мірі і призвела до цих скандалів в обласній раді. Ваша участь у виборах до Верховної Ради по 120 округу, де Ви змагались, з-поміж інших, і з Ярославом Дубневичем. Хто допомагав?

– Двоє більше, двоє менше. Без прізвищ. На 40% я сам. Решту – помогли четверо людей. І здавалось би, чому я мав не йти? Це мій рідний округ, ми спробували свої сили, побачили високий результат. А те, що хтось на це образився – ну, мене попереджали.

Про причини заколотів, вотумів недовіри і перерозподіл політичних впливів на Львівщині – читайте у наших попередніх матеріалах. А в наступних наших інтерв’ю – позиції решти учасників цього конфлікту.

Євген Міклушка,

для ІА «Діло»

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі