Бей Тетяна

Бей Тетяна

Депутат Львівської обласної ради, партія «За майбутнє»

Бути чи не бути молодіжній раді при Львівській обласній раді?

Тетяна Бей | 16 квітня 2021 Думка
Share Button
Ілюстративне фото
Важко починати професійну та політичну кар’єру, коли не знаєш з чого стартувати – така проблема спіткала багатьох молодих людей в нашій країні.

Особливо тих, хто живе в маленьких селах і містечках, де важко долучатися до публічного політичного процесу. Тому, щоб дати можливість молоді розвиватися в цьому напрямку, потрібно створити молодіжні ради в окремих територіальних громадах і, насамперед, при головній політичній площадці області – Львівській обласній раді.

Молодіжна рада — це консультативно-дорадчий орган, який утворюється при органах місцевого самоврядування із представників молоді для консультування, розробки та реалізації молодіжної політики на місцях. Члени молодіжної ради мають змогу ініціювати ідеї, пропонувати питання для розгляду керівництву громади, депутатам. Вони опікуються добробутом свого регіону, комунікують з владою і пропонують, що потрібно зробити аби покращити життя молоді.

Середній вік членів молодіжної ради складає 17-25 років. Хоча долучитися може кожен охочий до 35 років. Участь в молодіжні раді дає можливість отримати нові навички і розібратися в специфіці роботи державного управління.

Також, це хороший старт для того, щоб у майбутньому завдяки досвіду займати вищі посади. Є нагальна потреба створити молодіжну раду при обласній раді. Це дозволить покращити комунікацію з молоддю. Для того щоб це зробити потрібно налагодити мережу молодіжних рад в територіальних громадах. Тоді делегати від цих рад зможуть брати участь в роботі молодіжної ради при Львівській обласній раді.

Наразі близько двадцяти територіальних громад розпочали роботу над створенням молодіжних рад. Також маємо ще близько 10 ініціативних груп, які перебувають в процесі реєстрації.

Очікуємо, що вже осінню утвориться чітка система: представники громад матимуть змогу збиратися при обласній раді і пропонувати свої ініціативи. Таким чином влада зможе почути молодь з усіх куточків області.

Процес створення молодіжних рад координує Львівська обласна рада, постійна профільна комісія обласної ради, Львівська обласна державна адміністрація, Львівський обласний молодіжний центр та Громадська організація «Львівський молодіжний клуб».

Ці структури як ніхто зацікавлені в залучені молоді до державотворення, адже розуміють, що їхній голос важливий для розвитку громадської активності та політичного процесу не лише області, а й країни.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі