Чаус на суді стверджував, що його викрали «з метою вбивства», але він втік

10 серпня 2021, 15:16 Політика
Share Button
Фото: Уніан
Колишній суддя Дніпровського районного суду Києва Микола Чаус на засіданні з обрання йому запобіжного заходу стверджував, що його викрали "з метою вбивства", але йому вдалося втекти.

Про це йдеться в ухвалі Вищого антикорупційного суду (ВАКС) щодо відводу судді, оприлюдненій 9 серпня.

Згідно із цим документом, Чаус стверджував, що є потерпілим у кримінальному провадженні щодо “викрадення з метою вбивства”, передають Букви.

Підозрюваний… зазначив, що є потерпілим у кримінальному провадженні стосовно кримінального правопорушення, а саме викрадення з метою вбивства. Зазначив, що вбивство не реалізували, так як він втік, пройшов 50 км пішки та добровільно з’явився до органів Служби безпеки України. Зазначив, що затриманий лише 03.08.2021, до цього йому були забезпечені заходи захисту у зв`язку із існуванням загрози вбивства. Вважає, що працівники НАБУ порушили норми КПК України, не подавши клопотання про його затримання до Вищого антикорупційного суду, натомість звернувшись із клопотанням про застосування запобіжного заходу. Такі обставини вважає свідченням надання вказівки працівниками Національного антикорупційного бюро України або Спеціалізованої антикорупційної прокуратури діяти певним чином”, – йдеться в судовому документі.

В ухвалі ВАКС не вказано прізвище підозрюваного, однак наведено номер кримінального провадження (№ 52016000000000073 від 14.03.2016). Згідно з даними на сайті Національного антикорупційного бюро України, провадження під таким номером стосується Миколи Чауса.

У НАБУ його підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого ч.4 ст.368 Кримінального кодексу України (одержання для себе неправомірної вигоди в особливо великому розмірі за вчинення в інтересах третьої особи дій з використанням наданої влади, вчинене службовою особою, яка займає відповідальне становище, поєднане з вимаганням неправомірної вигоди).

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі