Через карантин роботу втратило близько 700 тис. українців

27 березня 2020 Економіка
Share Button
Після запровадження карантину в Україні, пов'язаного з поширенням коронавірусу, кількість безробітних зросла на 500-700 тисяч осіб.

Про це повідомив президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, пише Громадське.

За його словами, близько 3,5 мільйона людей в Україні працюють неофіційно. З них близько 1 мільйона — у тих галузях, підприємства яких закрилися чи припинили роботу на карантин.

«За нашими оцінками, близько 500 – 700 тисяч неофіційно зайнятих із закриттям бізнесів на карантин сьогодні, фактично, не мають роботи. Якщо додати майже 1,5 млн безробітних, то отримуємо кількість незайнятих на рівні 2,0-2,2 млн осіб», — повідомив Чижиков.

Читайте також: Звільняти людей у час карантину не можна – МВС

Він зазначив, що коли уряд оголосив про запровадження карантину до початку квітня, то більшість підприємств психологічно підготувалися не працювати до 4 квітня.

«У зв’язку з продовженням надзвичайної ситуації до 24 квітня багато хто з підприємців ставить питання: як зараз заробляти гроші в умовах карантину. У більшості з них запас міцності до середини — кінця квітня», — додав президент Торгово-промислової палати.

За офіційними даними Держстату, у 2019 році в Україні було близько 1,4 мільйона безробітних. Дані щодо зайнятості населення Держстат оновлює щокварталу.

Нагадаємо, 25 млн людей можуть втратити роботу через коронавірус, – дослідження.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі