Через карантин вихідного дня орендарі ТРЦ втратять 12-15 мільярдів гривень

15 листопада 2020 Економіка, Життя
Share Button
Фото - з відкритих джерел
З суботи, 14 листопада, Кабмін впровадив в Україні “карантин вихідного дня”, який в тому числі забороняє роботу ресторанів, торгових центрів і більшості непродовольчих магазинів. Проти такого рішення уряду вже виступили як бізнес, так і місцева влада, а в багатьох містах країни пройшли великі акції протесту.

Про нові обмеження та наслідки для сфери рітейлу висловив свою думку глава Ради торгових центрів України Максим Гаврюшин. Про це повідомляють на сайті RAU.

Він зазначив, що проблема такого рішення в тому, що за ним немає аналітики чи якихось експертних оцінок. Нові обмеження безпосередньо стосуються торгівлі – сфери, яка несе найменше ризиків з точки зору поширення інфекції. Адже в магазинах контакти відвідувачів короткочасні, а при дотриманні заходів безпеки з боку покупців і продавців, ризик зараження зводиться до мінімуму.

Очевидно, що запроваджені урядом заходи не вплинуть на кількість заражених, оскільки основні місця зараження продовжать функціонувати, в будні дні вірус також не відпочиває. Це підтверджує статистика числа заражених під час весняного локдауна. У березні перед карантином число заражених в день становило 4-6 осіб, в квітні, коли вже діяли обмеження, 300-400 осіб, а в травні доходило до 500. Після того, як всім дозволили працювати, число заражених навіть знизилося до 200-300 осіб, а потім знову поступово стало збільшуватись. Тобто, як показала практика, закриття торгівлі на статистику не впливає.

Роздрібна торгівля в цьому році поки що єдиний драйвер економіки. Всі основні макропоказники впевнено знижуються, в тому числі транспорт, промисловість і сільське господарство. Однак незабаром в переліку падаючих галузей ризикує опинитися і рітейл.

За оцінками Ради торгових центрів України, якщо локдаун вихідного дня триватиме місяць, орендарі торгових центрів втратять 12-15 млрд грн. А в цілому роздрібний товарообіг в Україні може скоротитися на 30-40%.

Найважливіший для рітейлу передноворічний сезон продажів буде зірвано. Для більшості торгових мереж це ставить під загрозу і підготовку до наступного сезону. Крім того, коригуються плани з розвитку і відкриття нових магазинів, а девелопери недоотримують орендну платню і не інвестують в будівництво нових об’єктів.

Таким чином, рішення про введення карантину вихідного дня ні до чого доброго не призведе. Люди похилого віку, які перебувають в зоні ризику, і надалі їздитимуть у метро і маршрутках, а люди з автомобілями, які можуть безпечно доїхати в безпечні торгові центри, будуть сидіти вдома замість того, щоб підтримати економіку.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі