Чернігів на межі можливостей для виживання, місто без світла, тепла та води

22 березня 2022, 17:29 Життя
Share Button
Фото: nv.ua
Околиці міста розбомблені повністю, передмістя — на 60%. Окрім цього, з Чернігова виїхала половина населення, а з тих, хто лишився (близько 130 тисяч) — багато хворих та немічних.

Про це повідомляє уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова в телеграмі.

За її словами, у Чернігові відсутня електроенергія, через це немає і води.

“Снігу майже не залишилося, воду немає з чого топити, джерельних запасів не вистачає (точніше неможливо забезпечити логістику постачання через постійні обстріли)”, — розповідає Денісова.

Наразі воду накачують за допомогою генераторів. Потім її адресно постачають у різні мікрорайони міста. Працівники водоканалу під обстрілами доставляють воду в мікрорайони міста та на об’єкти критичної інфраструктури, до лікарень, ТЕЦ і т. д.

Втім, щоб збільшити поставки води, місту потрібні додаткові баки.

“В усьому місті немає світла. Газ – дуже вибірково, кому ще пощастило. Полагодити все це неможливо через постійні обстріли. Більшість чернігівців, які залишилися, пристосувалися готувати їжу на багаттях у своїх дворах. Під постійними обстрілами”, — пише уповноважена ВР з прав людини.

Через критичне руйнування інфраструктури для ремонту електро-, тепло мереж місту необхідні запасні частини, інструменти, комплекти для експлуатації та ремонту обладнання. Наразі виїзди з Чернігова у сторону Києва заміновані.

“Хто ризикує виїжджати – “лісовими стежками”. Ними ж поки що з труднощами доставляють гуманітарну допомогу. Після потепління на вулиці ці стежки розмиє. Місто залишиться в абсолютній блокаді”, — наголосила Денісова.

 

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі