Чи дозволять у Львові зведення нових кварталів, на які наклав вето Садовий

07 липня 2021 Львів
Share Button
фото: житловий будинок “Там Там” бренду “Нова оселя” біля ділянки ТОВ “Околиця” станом на літо 2020 року
Під час минулої сесії Львівської міськради 17 червня прийняли 11 ухвал, що стосуються проектів землеустрою для будівництва нових кварталів у різних районах Львова. Згодом міський голова  Андрій Садовий наклав вето на ці рішення, оскільки до них так і не внесли правок, яких вимагав Департамент містобудування ЛМР.

Зокрема йшлося про те, аби усі забудовники в подальшому долучались до розвитку комфортної інфраструктури в місті, сплачуючи додаткові гроші у міський бюджет, замість скасованого раніше пайового внеску.

Днями заветовані мером питання знову з’явились у порядку денному сесії Львівської міськради, що відбудеться у четвер, 8 липня. Серед них і ухвала, що змінить цільове призначення землі та затвердить новий проект землеустрою на вул. Зеленій, 267 для будівництва багатоповерхівки ТзОВ “Околиця“, яка пов’язана депутатом ЛМР від “ЄС” Назарієм Бербекою. Також будуть знову розглянуті питання:

 • Про затвердження ТзОВ СП “Сігма“ проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. В.Навроцького, 33.
  Про затвердження ПП “Корт-Сервіс” проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Соняшниковій, 32.
 • Про затвердження ОСББ “Перекопське 21“ проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та передачу земельної ділянки на вул. Перекопській, 21.
  Про надання ОСББ “Лазаренка 34“ дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Академіка Є.Лазаренка, 34.
 • Про надання ТзОВ “Лактос Україна“ дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки (зміна цільового призначення) на вул. В. Навроцького, 33.
 • Про надання ТзОВ “Крістал парк” дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. В. Липинського, 4.
 • Про надання ТзОВ “Автостар Девелоп“ дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. В. Липинського, 56.
 • Про надання ТзОВ “Нові буд інвест“ дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. М. Мундяк, 5.
 • Про надання гр. Іваніків Г. В. дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Стрийській, 310.
 • Про надання гр. Гордону В. В. дозволу на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на вул. Трускавецькій, 48.

“Діло” запитало у керівників фракцій, що вони думають про ці новобудови та як бачать вирішення конфлікту.

Голова фракції «Європейська Солідарність» Петро Адамик

Тут справа не у землях для Бербеки чи когось ще. Сам процес є не правильний. Перед сесією всі фракції зустрічались із Садовим і обговорювали, як повернути до бюджету втрачені гроші, які могли отримати від забудовників, якби пайові внески як податок не скасували на рівні держави. Насправді соціально відповідальний будівельний бізнес не заперечує, щоб місто отримувало гроші на соціальну інфраструктуру. Проблема у тому, що всі кошти, раніше сплачені компаніями у бюджет розвитку на будівництво інфраструктури, скеровували не на соціальні, освітні, спортивні об’єкти, а на латання поточних дир у бюджеті – зарплат та різних недофінансованих галузей. В результаті ми маємо ситуацію, коли за 10 років будівельний бізнес сплатив сотні мільйонів гривень як податок на розвиток інфраструктури, але Львів не отримав тих нових шкіл, дитсадочків та стадіонів, на які очікувала громада. 

Безпосередньо в сесійній залі депутатам запропонували прийняти доповнення у вигляді двох сторінок тексту на слух, якої ми до того в руках не тримали і не читали. Тому ми проголосували за початкові ухвали без правок від управління земельних ресурсів ЛМР. Коли я вже прочитав ці правки, то вони по-суті складаються з кількох частин. Першої частини, що стосується управління архітектури ЛМР і там продубльовані ті речі, які управління в будь-якому випадку зобов’язане робити, окремо наголошувати про їх функціональні обов’язки абсурдно. Другою частиною правок було рекомендовано (!) забудовнику промоніторити ряд показників на наявність соціальної інфраструктури, що мали б робити чиновники перед тим, як видавати містобудівні умови та обмеження. Третьою частиною – закликали проводити консультації з громадськістю, хоч за законом і так без громадських слухань не може відбутись жодне будівництво. Четвертою частиною прописали, аби забудовники вносили суму не меншу, ніж колись було передбачено податком. В останній частині я би підтримав цю правку, але не тоді коли це прописано вибірково лише для окремих забудовників. Я вважаю, що місту, будівельному бізнесу та депутатам потрібно зібратися та напрацювати єдиний алгоритм, за яким відбуватиметься погодження проектів забудов, аби це було прозоро і всім зрозуміло.

Голова фракції «Самопоміч» Вікторія Довжик

Ми виступаємо за те, що не можна хаотично забудовувати великі ділянки, які раніше були під промисловими об’єктами та не продумавши інфраструктуру цього району: як буде із дорогами, освітленням, транспортом, соціальними закладами. Депутати беруть на себе відповідальність за рівень життя тих мешканців, голосуючи за будівництво нових великих кварталів.

Представники усіх фракцій вже мали спільні засідання з цього приводу і якщо до ухвал будуть внесені відповідні зміни із покращенням інфраструктури для кожної з вулиць – ці новобудови матимуть право на життя. Зараз ми вирішуємо як це передбачити на рівні нормативно-правових документів для усіх майбутніх забудовників і враховувались інфраструктурні потреби мешканців.

Голова фракції «ВАРТА» Юрій Мартинюк

Нам важливо те, щоб в результаті засідань робочої групи по цьому питанню було складене єдине формулювання, положення, де вказано, що для зміни цільового призначення землі для будівельної компанії є додаткові умови. Можливо це й не зовсім законно, виглядає як  спроба “продати квитки” забудовникам, але схема має право на життя. Головне виробити уніфіковану позицію і правила для всіх.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі