Чиновникам та членам їхніх родин заборонять мати рахунки у валюті

10 серпня 2020 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Судячи з декларацій, голова та члени правління Національного банку, а також інші публічні діячі зберігають гроші переважно у валюті. Пропонується заборонити посадовцям мати рахунки в будь-якій валюті, крім національної.

Проект «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення» (№3940) подав народний депутат Олександр Дубинський, пише Закон і Бізнес.

Він пропонує доповнити КпАП новою статтею, яка передбачатиме відповідальність за порушення обмежень щодо відкриття посадовими особами валютних рахунків, володіння валютою та цінними паперами.

Відкриття такими особами та членами їхніх сімей рахунків у банках у валюті, або в установах за межами України, або володіння іноземною

валютою каратиметься штрафом до 255 тис. грн. Якщо ж особа протягом року повторно порушила встановлені обмеження, доведеться сплатити до 340 тис. грн. з позбавленням права обіймати певні посади.

Нардеп уважає, якщо громадяни з року в рік утрачають заощадження через незрозумілу політику Нацбанку, то нехай і чиновники переймаються своїми статками. Або підтримають бюджет, заплативши штраф у розмірі більше ніж €10 тис.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі