ДБР оголосило підозри судді, колишньому слідчому та експрокурору у справі Майдану

21 січня 2022, 07:52 Життя
Share Button
Фото: ДБР
Державне бюро розслідувань повідомило про підозру судді, колишньому слідчому та експрокурору за вчинення службових злочинів під час Революції Гідності.

Про це повідомляє ДБР.

“Слідчі Управління з розслідування злочинів, вчинених у зв’язку із масовими протестами у 2013–2014 роках, Державного бюро розслідувань 17 січня 2022 року повідомили про підозру: колишньому слідчому СВ Деснянського райуправління ГУМВС України у м. Києві, колишньому старшому прокурору відділу прокуратури м. Києва, який нині здійснює адвокатську діяльність, чинній судді одного з районних судів м. Києва”, – ідеться у повідомленні.

За даними слідства, 18 лютого 2014 року працівник міліції неправомірно склав протокол затримання учасника акцій протесту за нібито участь у масових заворушеннях.

Після чого слідчий з прокурором, без будь-яких доказів вчинення злочину, повідомили затриманому про підозру та безпідставно ініціювали звернення до слідчого судді з клопотанням про взяття його під варту.

За результатом розгляду клопотання суддя ухвалив рішення про застосування до потерпілого незаконного домашнього арешту.

Діяли співучасники злочинів з метою незаконного перешкоджання акціям протестів, які відбувались у м. Києві на підтримку Революції Гідності.

Дії підозрюваних, кожного у своїй частині, кваліфіковано за ч. 2 ст. 28 (вчинення злочину групою осіб, за попередньою змовою, організованою групою або злочинною організацією), ч. 3 ст. 371 (завідомо незаконні затримання, привід або арешт), ч. 2 ст. 372 (притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності), , ч. 2 ст. 15 (замах на кримінальне правопорушення), ч. 1 ст. 366 (службове підроблення), ч. 2 ст. 28, ст. 340 (незаконне перешкоджання організації або проведенню зборів, мітингів, походів і демонстрацій) Кримінального кодексу України.

Досудове розслідування триває.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі