ДБР відкрило на Порошенка 13 кримінальних проваджень

20 листопада 2019 Економіка, Політика
Share Button
Петро Порошенко. Фото: Дмитро Ларін/«Українська правда»
ДБР здійснює досудове розслідування у 13 кримінальних провадженнях, учасником яких є Петро Порошенко.

Про це йдеться на сайті ДБР.

Під час досудового розслідування допитано 562 свідки, скеровано 431 запит, отримано 205 тимчасових доступів до речей і документів. Призначено 35 експертиз, зокрема 27 експертиз у кримінальному провадженні за фактом перетину українських кораблів Керченської протоки. Накладено арешти на акції та майновий комплекс ПрАТ «Кузня на Рибальському», а також на рахунки В. Макєєнка у сумі 31 млн. євро.

Як йдеться на сайті, Петро Порошенко 3 рази з’явився на допити, 20 разів – не з’явився. Під час допитів він не сприяв слідчим у встановлені істини у справі. Наприклад, на запитання слідчого щодо обставин укладення правочину з купівлі-продажу акцій заводу «Кузня на Рибальському» на суму близько 300 млн доларів США, п’ятий президент України повідомив, що йому про це нічого не відомо.

Також він не з’явився на проведення психофізіологічного дослідження за допомогою поліграфа у кримінальному провадженні щодо можливого ухилення від сплати податків та подальшої легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом, під час продажу ПрАТ «Завод «Кузня на Рибальському».

Gepostet von Державне бюро розслідувань am Mittwoch, 20. November 2019

До Генеральної прокуратури України скеровано проєкт повідомлення про підозру п’ятому президенту України у провадженні за фактом неправомірного впливу на проведення конкурсу з добору кандидатів для призначення членів Вищої ради правосуддя в період березня-травня 2019 року.

Перелік усіх кримінальних проваджень можна переглянути тут.

Читайте також: ДБР не шукає криміналу у діях моряків і викликає Порошенка на допит

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі