Декілька депутатів “Голосу” заявили про вихід із партії

29 липня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Частина депутатів "Голосу" публічно оголосили про вихід з партії та опублікували відповідні заяви.

Серед них депутатка Олександра Устінова, яка оприлюднила пояснення у Facebook.

“На жаль керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада Голосу штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на з’їзді. З’їзд формувався виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва”, – йдеться в повідомленні.

Кілька місяців тому 75% партійців та більшість осередків вийшла із публічними заявами, вимагаючи від керівництва партії Кіри Рудик піти з керівних посад та обрати нове керівництво на прозорих демократичних внутріпартійних виборах, змінивши Стату на більш демократичний.

Натомість керівництво партії:

  • проігнорувало вимогу демократизації Статуту та пропорційного представництва організацій на з’їзді. Навіть право бути присутнім на заходах партії у членів Голосу намагаються забрати. Вже на цьому з’їзді за рішенням керівництва лише 3 представника погоджених керівництвом матимуть змогу бути присутніми і лише 1 з правом голосу. Долю партії вирішуватимуть люди, які лише “номінально” керують осередками, в яких немає жодних партійців та вони не представлені в місцевих радах.
  • визначило, що зміни до Статуту передбачають участь у заходах лише окремих членів, спеціально делегованих керівництвом партії;змінило в “ручному режимі” всіх “неугодних” керівників осередків, призначивши там лояльних до себе людей (приклад Дніпропетровської, Чернівецької, Харківської, Херсонської організацій).
  • створило 5 нових осередків, в яких немає реальних представників політсили. Вони існують виключно на папері, а керувати ними призначили помічників голови партії чи лояльних до керівництва партії депутатів Київської міської ради від Голосу (керівником осередку в столиці також є Кіра Рудик);
  • штучно створює перепони для участі в з’їзді окремим делегатам, як наприклад Володимиру Цабалю від Тернопільського осередку, хоча він був представником від цієї організації на кількох попередніх з’їздах.

“Зважаючи на повне ігнорування позиції більшості членів партії та організацій, які їх представляють з боку керівництва, ми бойкотуємо даний захід та виходимо з членів партії. Голосу більше не існує як партії, за якою стояли потужні команди та осередки. Тепер це партія імені однієї людини – Кіри Рудик, яка (партія) існує виключно на папері. Саме тому для нас наразі найголовніше це зберегти команди та людей, а не відбілювати своєю присутністю ганебні вчинки та голосування в приватних інтересах керівництва партії”, – написала депутатка.

Додамо, що сьогодні, 29 липня 2021 року, з’їзд політичної партії «Голос» затвердив оновлений склад політради.

“На вимогу партійців після розгляду питання довіри до голови партії було розглянуто питання довіри до всіх членів політичної ради партії «Голос». Крім Кіри Рудик, як голові партії, делегатами з’їзду було висловлено довіру і підтверджено повноваження Інни Совсун, Ярослава Железняка, Андрія Осадчука та Григорія Маленка, як членів Політичної ради партії. Делегати з’їзду обрали до Політичної ради Романа Денисюка, голову Рівненської обласної територіальної організації партії та Олексія Бабешка, голову Харківської обласної територіальної організації партії”, – йдеться в повідомленні прес-служби партії “Голос”.

Водночас глава фракції “Голос” Ярослав Железняк у коментарі LB.ua сказав, що, за його даними, з партії виходять тільки три народні депутати: Устінова, Соломія Бобровська та Ярослав Юрчишин. Попри цю заяву, про вихід оголосили й інші.

“Ми вдячні колегам за спільну роботу і з повагою ставимося до їх рішення вийти з партії, бо дійсно останні події доводять, що спільна робота з будівництва партії неможлива. При цьому ми підкреслюємо, що базових ідеологічних розбіжностей з колегами в нас немає. І впевнені, що вони розуміють, що як депутати, обрані від партії “Голос”, мають продовжити виконувати програму партії, з якою ми виграли вибори”, – заявив він.

Про вихід з партії згодом також оголосила депутатка Ольга Стефанишина.

“Прошу виключити мене з членів політичної партії «Голос». Більшість народних депутатів не братимуть участі у з’їзді партії «Голос», який відбудеться сьогодні, та залишають партію. На жаль, керівництво в особі Кіри Рудик та контрольована нею політична рада «Голосу» штучно створили умови, за яких 75% партійців та місцевих депутатів не будуть представлені на з’їзді. З’їзд формувався, виходячи не з кількості партійців та депутатів, представлених у місцевих громадах, а за лояльністю до керівництва”, – запевнила вона.

До заяви про вихід у соцмережі долучилася Юлія Клименко.

Зазначимо, що делегати з’їзду «Голосу» висловили підтримку Кірі Рудик.

“Відповідаючи на запит частини партійців, було поставлено на голосування питання довіри голові партії. 86% делегатів висловили свою підтримку чинній голові партії”, – заявила пресслужба.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі