Декретні виплати від початку року зросли на 14,5%

27 жовтня 2020 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Середньоденний розмір допомоги з вагітності та пологів від Фонду соціального страхування України зріс на 14,5% за підсумками трьох кварталів, порівняно з тим же періодом минулого року. Нині він становить 280 грн за кожен день перебування у відпустці з вагітності та пологів, яка у загальних випадках триває 126 календарних днів.

Про це повідомляє пресслужба Фонду соціального страхування.

“Упродовж трьох кварталів Фонд виплатив допомог з вагітності та пологів на загальну суму 3,9 млрд грн. У січні-вересні ФССУ фінансував заяви-розрахунки на виплату зазначених допомог, які були подані роботодавцями від грудня 2019 року до вересня 2020 року”, – йдеться у повідомленні.

Так, для отримання допомоги з вагітності та пологів коштом Фонду соціального страхування України, отриманий листок непрацездатності необхідно передати роботодавцю не пізніше 12 календарних місяців з дня закінчення відпустки у зв’язку із вагітністю та пологами. У разі роботи за сумісництвом надається копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи. Фонд перераховує допомогу на підставі отриманої від роботодавця заяви-розрахунку.

Нагадаємо, наразі майже 35 тисяч осіб отримують компенсацію з догляду за дитиною до трьох років – “муніципальна няня”. На цю бюджетну програму у 2020 році передбачено 268,8 млн грн.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі