Демонтований у Львові Монумент слави перемістили до музею «Територія терору»

04 липня 2021 Життя, Культура, Львів
Share Button
Фото із Фейсбуку
У Львові завершили переміщення демонтованого Монументу бойової слави радянських збройних сил з вул. Стрийської до музею «Територія терору». Надалі його експонуватимуть на території музею.

Про це повідомили на сторінці музею у Фейсбуці.

“З квітня цього року тривав демонтаж радянського Монументу слави. Частини Монумент перевозили до нашого музею. 12 червня завершилось переміщення 4, 5 і 6 горельєфів. Наразі, довгий процес «переїзду» закінчений”, – йдеться у повідомленні.

Надалі відвідувачі зможуть побачити монумент на території музею, що на проспекті Чорновола, 45. Працівники закладу працюють над облаштуванням частин горельєфу.

Монумент слави встановили у Львові на розі вул. Стрийської та Гвардійської (тепер Героїв Майдану) у 1970 році. Тривалий час монумент був предметом гострих дискусій. У 2007 році напис «Слава советской армии» замінили на «Переможцям над нацизмом».

Рішення про демонтаж Монумента слави прийняв виконком міськради в лютому 2018 року. Розбирати його почали через рік, а в березні 2019 з третьої спроби знесли 30-метрову стелу. У квітні цього року розпочали новий етап демонтажу Монумента – розбирання його барельєфів. Після барельєфів робітники демонтують плиту під ними. На місці Монумента слави облаштують музей українського воїна.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі