Денісова повідомила, скільки українців взяли участь у “виборах” до Держдуми на території РФ

22 вересня 2021, 20:53 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
На території окупованого Криму незаконно працювало понад 1000 виборчих дільниць.

Про це повідомила омбудсманка Людмила Денісова у своєму Telegram-каналі.

“Участь у так званих “виборах” до Держдуми РФ взяли 230 тисяч громадян України, які мешкають на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях. Їх примусово було паспортизовано і вивезено для голосування на територію Росії”, — написала омбудсманка.

Денісова також повідомила, що 150 тисяч працівників бюджетної сфери та студентів, за обов’язкової реєстрації на порталі “Держпослуги”, голосували у 255 “інфоцентрах” на Донеччині та у 141 – на Луганщині.

Вона також зазначила, що громадян України було примусово паспортизовано і вивезено для голосування на територію Росії.

Денісова також наголосила, що на території тимчасово окупованого Криму незаконно працювало понад 1000 виборчих дільниць.

Окупант насильно примушував бюджетників йти голосувати та звітувати про «зроблений вибір». Зокрема, у Феодосії освітяни повинні були сфотографуватися у кабінці для голосування і надіслати фото в одну із соціальних мереж, в іншій кримській школі потрібно було фотографуватися біля урни з бюлетенями «з правильним вибором».

“Проведення виборів на тимчасово окупованих територіях України є грубим порушенням загальновизнаних принципів і норм міжнародного права, насамперед щодо поваги до суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України… Закликаю міжнародну спільноту наслідувати український парламент — не визнавати вибори до Державної Думи РФ як такі, що порушують норми міжнародного права”, – додала омбудсмен.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі