Депутати хочуть повернути Героя України Шухевичу та Бандері

05 липня 2021 Життя, Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Група народних депутатів України зареєструвала постанову №5721 «Про відзначення 80-річчя створення Української повстанської армії».

Про це у себе на Facebook повідомив співголова депутатської групи «Партія «За майбутнє» Тарас Батенко.

«14 жовтня 2022 року виповнюється 80 років зі створення перших бойових загонів Української Повстанської Армії (УПА), яка вела збройну боротьбу за державну незалежність України проти окупаційних режимів радянської та німецької влади. Воїни УПА законом України визнані борцями за незалежність України у ХХ столітті.

Серед іншого, цією постановою пропонуємо Президенту України надати звання Герой України Тарасу Бульбі-Боровцю та повернути звання Герой України Степану Бандері та Роману Шухевичу, яке було скасоване злочинним режимом Януковича у 2010 році», – повідомив нардеп.

Органам місцевого самоврядування рекомендується забезпечити увічнення пам’яті боротьби УПА за незалежність України і про борців за незалежність України в ХХ столітті. Метою проекту є святкування на державному рівні 80-річчя створення УПА та забезпечення належних організаційно-правових умов для такого святкування.

Нагадаємо, у серпні 2011 року Вищий адміністративний суд залишив в силі рішення Донецького окружного адмінсуду від 2 квітня 2010 року та рішення Донецького апеляційного адмінсуду про незаконність указу третього президента Віктора Ющенка про присвоєння Бандері звання Героя України. У 2018-му, під час каденції Петра Порошенка, депутати вже пропонували повернути Бандері звання Героя України , але цього не було зроблено.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі