Держава повинна надати громадам реальне фінансове підґрунтя для успішного розвитку – Тарас Батенко

29 червня 2021, 12:35 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
Народний депутат України Тарас Батенко закликає владу припинити спроби перекладати на місцеві бюджети додаткові фінансові тягарі.

Натомість необхідно надати громадам реальний фінансовий суверенітет уже з наступного року. Влада за будь-якої нагоди намагається перекласти фінансовий тягар із державного бюджету на місцеві, водночас не розширюючи фінансові можливості громад. Це заважає розвитку громад, змушує їх обмежувати видатки на освіту, медицину, соціальний захист.

«Громади повинні отримати право самостійно встановлювати місцеві податки і визначати їхні ставки. Необхідно перерозподілити загальнонаціональні податки на користь місцевих бюджетів. І такий реальний фінансовий суверенітет дасть змогу громадам вижити і працювати на розвиток в умовах децентралізації. Ми переконані, що це треба відобразити вже в проекті бюджету на 2022 рік», — зазначив Тарас Батенко.

Прикладом спроби влади додатково навантажити місцеві бюджети він називає законопроект № 3508 – про подолання кризових явищ на ринку природного газу. Законопроект передбачає перекласти частину заборгованості шляхом співфінансування на місцеві бюджети.

«Ми повинні нарешті розв’язати гордіїв вузол боргів за природний газ, що, за наявною інформацією, становить понад 50 мільярдів гривень. Але документ потрібно суттєво допрацювати до другого читання та прибрати з нього фінансовий тягар, який влада хоче скинути на плечі для місцевих бюджетів», – наголосив Тарас Батенко.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі